Новини Новини організації

Правозахисники підняли питання змін щодо працевлаштування людей з інвалідністю у Директораті захисту прав осіб з інвалідністю

Директор Правозахисної організації «Права людини» Віталій Дроботун, та менеджерка з адвокації Людмила Фуросова 15 липня 2018 року провели зустріч з керівником Директорату захисту прав осіб з інвалідністю при Мінсоцполітики Аллою Онуприєнко. Під час зустрічі були присутні працівники Директорату та керівниця проекту ПРООН «Підтримка реформи соціального сектору в Україні» Олена Іванова .

Метою зустрічі було обговорення існуючих проблем із зайнятістю людей з інвалідністю, існуючих законодавчих ініціатив та пропозицій щодо змін в законодавстві, запропонованих Правозахисною організацією «Права людини». Під час зустрічі обговорювались основні проблеми, які потребують негайного вирішення – створення системи рівності в реалізації права на працю, забезпечення розумним пристосуванням, неефективнінсть використання коштів, що надходять від сплати адміністративно-господарських санкцій, відсутність підтримки роботодавців, труднощі із працевлаштування осіб з комплексними та психо-соціальними порушеннями, неефективність контролю в цій сфері. Зокрема, були обговорені пропозиції щодо внесення змін до ЗУ “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю”.

За результатами зустрічі було погоджено, що в сфері існує низка проблем, що потребують негайного вирішення.  Пропозиції надані Правозахисною організацією «Права людини» можуть стати основою для майбутнього законопроекту, який має ініціювати Мінсоцполітики. Також йшла мова про необхідність створити робочу групу по доопрацюванню законопроекту, до якої мають увійти всі зацікавлені сторони – представники органів влади, що працюють в цій сфері, представники роботодавців та неурядових організацій.

Такі зустрічі є дуже важливими, оскільки під час них можна фахово обговорити існуючи проблеми та можливі шляхи вирішення, що відображають точки зору різних спеціалістів, – додала Людмила Фурсова.

Зустріч являється плановим адвокаційним заходом по проекту «Забезпечення особам з інвалідністю рівних можливостей для працевлаштування в контексті імплементації Угоди про Асоціацію – адвокація», який реалізовується за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Результати зустрічі та позиція викладена під час перемовин є виключною відповідальністю Правозахисної організації «Права людини» і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».