Новини Новини організації

Правозахисна організація “Права людини” на тренінгу від USAID «Нове правосуддя»

11 вересня у Києві розпочав свою роботу тренінг для співробітників та партнерів громадських центрів правосуддя (ГЦП). Правозахисна організація “Права людини” також долучилася до тренінгу. Зокрема директор Віталій Дроботун та його заступник Марк Скакун мають змогу протягом 3 днів перейняти досвід від викладачів та в майбутньому  використовувати здобуті знання в реалізації  проектів по створенню ГЦП.

Захід покликаний: 

  1. зміцнити організаційний потенціал існуючих громадських центрів правосуддя (ГЦП), зокрема підвищити навички працівників ГЦП зі стратегічного планування та розробки програм;
  2. посилити здатність ГЦП проводити оцінку та аналіз правових потреб громади та
  3. залучати членів громади до планування та впровадження програм ГЦП;
  4. навчити персонал ГЦП відстежувати та вимірювати діяльність ГЦП, а також розробляти та втілювати заходи, які спрямовані на посилення сталості ГЦП;
  5. посилити знання та навички представників громадських організацій, органів місцевої влади, судів та громад стосовно створення та розвитку ГЦП у відповідь на правові потреби громади.

Тренінг триватиме з 11 по 13 вересня. Кожен з днів має своє цільове спрямування. У перший день учасники у малих групах будуть проводити власні дослідження, які стосуються правових потреб громадян. Наступного дня на всіх чекає розробка проекту на основі проведених дослідження з урахуванням думки залученої громади. Третій день обіцяє стати інкубатором вирішення реальних проблем. Учасники шукатимуть альтернативні види розв’язання суперечок, продукуватимуть кампанії правової обізнаності.

Захід  ініційовано програмою USAID «Нове правосуддя» у співпраці з Центром судових інновацій, американською неприбутковою організацією з м. Нью-Йорк. Серед учасників тренінгу співробітники та волонтери громадських центрів правосуддя, органів місцевої влади, суддів та неурядових організацій, які розглядають можливість створення громадських центрів правосуддя у 2019-2020 роках.