Про нас

Правозахисна організація «Права людини» заснована у листопаді 2011 року та має всеукраїнський статус.

Ми спеціалізуємося на захисті прав і свобод людей з інвалідністю.

Ми працюємо як:

  • Правозахисна організація
  • Аналітичний центр

Наші цінності:

  • Демократія та верховенство права
  • Європейська інтеграція
  • Захист прав людини

Пріоритетні напрями:

  • Аналіз державної політики на відповідність до європейських стандартів
  • Створення інклюзивного середовища в Україні
  • Аналіз та моніторинг доступу до правосуддя осіб з інвалідністю
  • Реформування законодавства та зміна практик у сфері працевлаштування осіб з інвалідністю

Одним з головних завдань Правозахисної організації «Права людини» є підвищення самосвідомості людей з інвалідністю у сфері захисту їхніх прав. Ми намагаємось популяризувати в суспільстві і безпосередньо в середовищі людей з інвалідністю основні положення Конвенції про права людей з інвалідністю.

Наша безпосередня діяльність полягає у моніторингу державної політики у сфері захисту прав людей з інвалідністю, а також об’єднання зусиль всіх структур влади, громадських організацій, для поліпшення життєдіяльності людей з інвалідністю шляхом створення і реалізації соціальних програм спрямованих на захист їхніх прав.

Правозахисна організація «Права людини» маює тривалий досвід проектної діяльності:

2012 р. – партнер в проекті «Організація юридично-консультаційного центру для захисту прав ромського населення» за підтримки Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

2013 р. – партнер в проекті «Доступна Україна» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

2013 р. – проект «Доступність та рівність в місті Києві». Проведено моніторинг – 1000 об’єктів.

2013-2014 рр. – проект по моніторингу судів в м. Києві та Київській області на предмет їх доступності для людей з особливими потребами.

2014 р. – проект ПРООН «Демократизація і права людини в Україні «Доступність та рівність в Київській області». Проведено у 2014 році моніторинг інфраструктурної доступності для людей з інвалідністю в Київській області – 2046 об’єктів.

2014 р. – партнер в проекті «Стоп корупція!» – в сфері регулювання політики споживання і обороту лікарських препаратів» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США. Піднято проблему наявності корупційної схеми видачі ліцензій аптекам Держлікслужбою на всеукраїнський рівень.

2014-2015 рр. – партнер в проекті «Допомога вимушеним переселенцям – інвалідам зі Сходу України» за фінансової підтримки Програми розвитку ООН в Україні. Правозахисна організація «Права людини» надавала юридичні консультації та правову допомогу внутрішньо переміщеним особам, в тому числі людям з інвалідністю в Одеській області.

2015 р. – «Метро для всіх» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проведено моніторинг Київського метрополітену (52 станції), створено мобільний додаток для людей з інвалідністю та інших пасажирів.

2015-2016 рр. – «Правова допомога внутрішньо переміщеним особам Київської області» за підтримки Програми розвитку ООН та уряду Японії. Відкрито громадські приймальні для надання безкоштовної юридичної допомоги в 12-ти містах Київської області, де найбільше проживає ВПО.

2015 р. – Моніторинг доступності закладів охорони здоров’я у Києві. Визначено стан архітектурної доступності у 125-ти амбулаторій загальної практики-сімейної медицини в місті Києві.

2016 р. – «Протидія застосуванню корупційних схем у державних закупівлях в Київській області» за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

2017-2018 рр. – «Комунікаційна підтримка та залучення громадян до процесу реформ» в рамках програми ПОЛіС (Поліція і Спільнота) за підтримки міжнародної організації IREX.

2017-2018 рр. – Адміністрування малих грантів міжнародної організації IREX в рамках програми ПОЛіС (Поліція і Спільнота) у місті Бориспіль.

2017 р. – «Забезпечення особам з інвалідністю рівних можливостей до працевлаштування в контексті імплементації Угоди про асоціацію» за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія».

2017 р. – «Сприяння ефективному використанню права на доступ до правосуддя осіб з порушеннями психічного здоров’я та обмеженими інтелектуальними можливостями» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

2018 р. – «Забезпечення особам з інвалідністю рівних можливостей для працевлаштування в контексті імплементації Угоди про асоціацію – адвокація» за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія».