Новини Новини організації Новини суспільства

Доступність медичних послуг для людей з інвалідністю: МОЗ надіслало запит на розробку пропозицій до Правозахисної організації «Права людини»

На сьогоднішній день про забезпечення прав людей з інвалідністю говориться фактично на кожному кроці, проте реальні заходи для забезпечення фактичної рівності вживаються вкрай рідко. Важливо, коли від розмов починається перехід до певних дій, зокрема вживаються заходи для збору пропозицій змін до нормативно-правових актів.

Міністерство охорони здоров’я направило запит на розробку пропозицій щодо  дотримання умов ліцензування та акредитації закладів охорони здоров’я, які передбачають обов’язок забезпечити умовами для вільного доступу людей з інвалідністю до медичних закладів: пандуси, функціонуючі пасажирські та вантажні лікарняні ліфти, тощо.

– Скільки б не говорили, що заклади охорони здоров’я мають бути доступними, але поки ліцензійні умови та стандарти акредитації не будуть містити чіткі критерії доступності, від наявності чи відсутності яких буде залежати рішення про надання ліцензії, заклади охорони здоров’я залишаться закритими для людей з інвалідністю. Поки в Стандартах акредитації не будуть висунуті чіткі вимоги щодо навчання медичного персоналу з питань інвалідності, зокрема надання послуг та особливостей спілкування, розраховувати на зміни в цій сфері не варто, – коментує Людмила Фурсова, менеджерка з адвокації Правозахисної організації «Права людини».

Вітаючи ініціативи Міністерства охорони здоров’я України в частині збору пропозицій від громадськості щодо створення належних умов для людей з інвалідністю в закладах охорони здоров’я, Правозахисна організація «Права людини» надала свої пропозиції та зауваження, як відповідь на запит до Управління ліцензування та контролю якості надання медичної допомоги.