Новини Новини організації

«Покращення рівня доступності до правосуддя для людей з інвалідністю» – Віталій Дроботун відвідав круглий стіл

Щоб підвищити рівень доступу до правосуддя людей з інвалідністю в Україні представники громадськості ініціювали створення навчальної програми «Покращення рівня навиків спілкування та роботи суддів із людьми з інвалідністю». Результати впровадження навчальної програми обговорили під час круглого столу «Покращення рівня доступності правосуддя для людей з інвалідністю», який відвідав Віталій Дроботун, директор Правозахисної організації «Права людини».

Захід відбувся за ініціативи Регіонального громадського фонду «Право і демократія», та за участі представників Національної школи суддів, Державної судової адміністрації, ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу», УТОГ (Українського товариства глухих), Всеукраїнської ради перекладачів жестової мови.

Віталій Дроботун, директор Правозахисної організації «Права людини»:

– Неналежна комунікація з людьми з інвалідністю являється однією з перепон під час доступу до правосуддя для цієї категорії людей. Особливо якщо справа стосується спілкування з людьми, в яких інвалідність пов’язана зі слухом, мовою, психічними або ж інтелектуальними порушеннями. Вирішенням даної проблеми займається Правозахисна організація «Права людини», яка реалізовувала 09.2017-03.2018 році проект «Сприяння ефективному використанню права на доступ до правосуддя осіб з порушеннями психічного здоров’я та інтелектуальними порушеннями». Звичайно, такого спеціалізованого курсу під час навчання в університетах немає, але питання комунікації необхідно вирішувати, хоча б залучаючи сторонніх спеціалістів до процесу правочину, або ж створення програми додаткових навчальних заходів задля максимальної реалізації ідеї правосуддя для людей з інвалідністю.

Під час круглого столу учасники обговорили ефективність навчальної програми за результатами її провадження, обговорили практику та досвід застосування цієї програми викладачами Національної школи суддів України та громадськими організаціями, а також особливості участі перекладача жестової мови у судових провадженнях та можливості проведення навчальних заходів для перекладачів жестової мови. Захід став можливий за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».