Новини Новини організації

Перезавантаження в «Правозахисній організації «Права людини»

Правозахисна діяльність – це діяльність, яка справді має значення. У цьому переконана команда «Правозахисної організації «Права людини»  – всі ті, хто бачать своє покликання в захисті прав та свобод людини.

13 грудня 2016 року відбулися чергові Загальні збори «Правозахисної організації  «Права людини». На зборах члени Організації затвердили зміни до Статуту, привівши окремі його положення у відповідність до останніх змін у  Податковому  кодексі України, Законі України «Про громадські об’єднання» та  Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань». Головною ж зміною стало затвердження нової структури органів управління ГПО «Права людини», яка тепер  складатиметься з  Загальних зборів, Правління, Директора, Наглядової ради.

Уляна Пчолкіна, голова правління ГПО «Права людини»

Члени Організації одноголосно  обрали Головою правління  Уляну Пчолкіну, відому громадську діячку та телеведучу. Їй неодноразово доводилося відстоювати та захищати не лише власні права, а й права інших людей. Одним із девізів Уляни,  є: «Не чекати, поки хтось зробить за тебе! Якщо ти хочеш чогось досягнути, треба багато і наполегливо працювати. На жаль, радянський менталітет  виховав у наших людях з інвалідністю думку, що держава і соціум перед ними в боргу. Тому більшість людей, які потребують захисту, є пасивними і чекають, поки все вирішиться саме по собі, а так не буває».  Також  членами Правління було обрано Євгенія Бенковського, який є спеціалістом з IT- та WEB-технологій   і  Олену  Черненко,  експерта з питань інклюзивності, яка займається впровадженням  інклюзивних програм у галузі культури.

Віталій Дроботун, директор ГПО «Права людини»

Директором Організації Загальні збори обрали Віталій Дроботуна, який  так прокоментував зміни в Організації: «Часи змінюються і організація потребує оновлення, нових ідей та людей. За 5 років ми пройшли шлях від  просто надання безоплатної правової допомоги незахищеним верствам населення до реалізації  проектів які мають на меті інституційні зміни в державній політиці. Тепер ми маємо необхідні ресурси для формування власного напряму правозахисної діяльності. Хочу зауважити, що й правове поле за цей час стало іншим, особливо у сфері захисту прав осіб з інвалідністю. Можна сказати, що зростання впливу громадського середовища на владу призвело до значних позитивних зрушень у сфері адвокації прав людини. Важливим  кроком є підписання Президентом Указу №553/2016 «Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю». Відтак, одним із основних наших завдань я вбачаю контроль за виконанням цього указу і моніторинг його впровадження  в реальне життя».

Отже, «Права людини» вийшли на якісно новий рівень своєї організаційної структури, який відповідає європейським стандартам. Наразі команда «Прав людини» працює над низкою нових проектів, адже ми усвідомлюємо, що захист прав і свобод наших співгромадян у сучасних українських реаліях потребує особливої уваги і контролю.