Новини Новини організації

ГПО «Права людини» долучилася до Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

23 березня 2017 року в м. Київ Громадська правозахисна організація «Права людини» взяла участь в Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС) та долучилася до даної Платформи.

Платформа громадянського суспільства Україна – ЄС, створена у відповідності  Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. ПГС є органом, який складається з представників громадянського суспільства України з однієї сторони і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) – з іншої. Діяльність платформи громадянського суспільства здійснюється за підтримки проекту «Громадська синергія», який спрямовано на посилення участі громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ в Україні шляхом розвитку потенціалу та ефективності двох  профільних громадських мережевих об’єднань – Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.

Під егідою УС ПГС діють 6 Робочих груп, тематична спрямованість яких охоплює усі сфери застосування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС:

  • Робоча група 1 «Політичний діалог, зовнішня та безпекова політика»;
  • Робоча група 2 «Свобода, юстиція, права людини»;
  • Робоча група 3 «Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво»;
  • Робоча група 4 «Зайнятість, соціальна політика, рівні можливості та здоров’я»;
  • Робоча група 5 «Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату»;
  • Робоча група 6 «Наука та технології, інформаційне суспільство, освіта, навчання та молодь, культура і спорт».

ГПО «Права людини» в особі Директора Віталія Дроботуна обрано до складу другої Робочої групи  «Свобода, юстиція, права людини». Також, в цей день відбулося засідання Робочої групи №2, де затверджувалися тематичні пріоритети діяльності групи на 2017 рік. Координатор РГ 2- Лілія Олексюк, Голова Всеукраїнської Асоціації «Інформаційна безпека та інформаційні технології»

Громадські організації відіграють важливу роль у впровадженні євроінтеграційних реформ в Україні, зокрема в сфері дотримання прав людини. Реалізація планів Проекту, взаємодія між громадськими організаціями та посилення участі громадськості в розбудові демократичного суспільства є пріоритетними  напрямками розвитку для України.