Аналітика Новини

«Безбар’єрність і рівність в Київській області». Інфографіка.

Громадська правозахисна організація «Права людини» в рамках проекту «Безбар’єрність і рівність в Київській області» провела моніторинг зовнішньої архітектурної доступності об’єктів громадської та соціальної інфраструктури для людей з інвалідністю. Моніторингом було охоплено 25 районів та 11 міст обласного значення Київської області. Загалом було обстежено 2046 одиниць.

За результатами моніторингу 72% об’єктів визначено недоступними для людей з інвалідністю!

Найменш доступними в Київській області є пошта і суди, відповідно 80% і 79%. Однаково недоступні для людей з інвалідністю школи, вузи, лікарні та банки – 78%. Найбільш обладнаними в Київській області є центри зайнятості – 40% доступних і 32% частково доступних об’єктів, на другому місці аптеки – 22% доступних і 23% частково, на третьому місці – пенсійні фонди – 19% доступних і 50% частково доступних об’єктів.

Ситуація в сільських адміністративних центрах ще гірша – 82% об’єктів громадської інфраструктури в сільських адміністративних центрах є недоступними, хоча вони є переважно одноповерховими. Було встановлено, що з 99% сільських медичних закладів, та 90% сільських  рад  відповідно 79%  і 81%  – це недоступні одноповерхові будівлі.

70% пандусів встановлені лише для імітації доступності та є прикриттям для нецільового використання коштів.  Відповідно до ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення», кут нахилу пандуса не повинен перевищувати 8 градусів, тоді як з 873 пандусів, які було перевірено,  лише  27%  мали кут нахилу відповідно до Державних будівельних норм.

«Права людини» вважають, що відповідно до Указу Президента України №553/2016 «Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю», необхідно провести загальнодержавний аудит зовнішньої доступності усіх об’єктів громадської інфраструктури України; посилити відповідальність посадових осіб за недоступність об’єктів, що належать до фізичного оточення осіб з порушенням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату; провести розслідування про нецільове використання коштів, виділених для забезпечення доступності. Інформувати людей з інвалідністю  щодо їх прав, зокрема права на користування громадськими послугами.