Новини Новини організації Новини суспільства

На шляху до ефективної взаємодії: Правозахисна організація «Права людини» на конференції Програми USAID РАДА «Громадяни та парламент»

В Києві 18 травня відбулася всеукраїнська конференція «Громадяни та парламент: моделі та інструменти ефективної взаємодії». Захід відбувся за ініціативи програми USAID РАДА з метою поглиблення співпраці між ВРУ та організаціями громадянського суспільства та пройшов в приміщенні будинку урочистих офіційних прийомів Державного управління справами.

Серед головних спікерів були Петро Бондар, перший заступник Керівника Апарату ВРУ, Джон Перелл, заступник директора місії USAID в Україні, Вікторія Сюмар, Народний депутат України, Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа, Євген Бистрицький, завідувач відділу філософії культури, етики і естетики Інституту філософії НАН України, та Володимир Шаповал, головний науковий співробітник член кореспондент НАН України.

Правозахисну організацію «Права людини» під час конференції представив її директор Віталій Дроботун. Адже, реалізовуючи адвокаційну діяльність щодо доступу до працевлаштування людей з інвалідністю Організація має чітке та визначене бачення ефективності співпраці і того, як взаємодія може сприяти реальним змінам в суспільстві.

Перший заступник Керівника Апарату ВРУ, Петро Бондар зазначив:

– Одне з пріоритетних завдань — зняти напруженість у суспільстві, пов’язану з органами влади, урядом і Верховною Радою, яка сьогодні, на жаль, має негативний рейтинг.

Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Вікторія Сюмар підкреслила, що, за соціологічними опитуваннями, довіра до парламенту дуже низька. І саме в цьому напрямку відбувалося обговорення моделей та інструментів ефективної взаємодії, які мають на меті створити ефективний простір взаємодії з широкими можливостями.

Учасники попрацювали в малих тематичних групах:

  1. Електронні інструменти взаємодії громадян з парламентом, де була розглянута практика електронних петицій до ВРУ. Було представлено сервіс «Елетронні петиції», який був розроблений за підтримки Програми USAID РАДА.
  2. Взаємодія Народних депутатів з виборцями в округах. В робочій групі відбулася гра Агора, а саме моделювання роботи парламенту.
  3. Громадський моніторинг Парламенту. Був представлений інструмент RADA4YOU, та можливість аналізу голосувань.
  4. Комунікація парламенту з виборцями. Презентовані можливості ресурсу www.zvity.org, як ефективного інструменту комунікації народних депутатів зі своїми виборцями, та ресурс www.polithub.org – перша незалежна база даних про усіх політиків та партій України.

Представники ОГС окрім тематичних груп взяли участь в панельних дискусіях: Взаємодія громадян та парламенту: погляд з боку ОГС та погляд з боку ВРУ. Зустріч завершилася жвавим обговоренням результатів конференції. Адже лише шляхом конструктивного діалогу можливо прийти до єдиного знаменника, задля встановлення системи ефективної взаємодії між парламентом та громадянським суспільством.