Новини Новини організації Новини суспільства

Правосуддя і збройна агресія Росії: Правозахисна організація «Права людини» взяла участь в презентації дослідження

У Києві 25 травня директор Правозахисної організації «Права людини» Віталій Дроботун став учасником презентації безпрецедентного дослідження «Правосуддя на сході України в умовах збройної агресії Російської Федерації», за підтримки програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження». Захід відбувся в приміщенні Центру сучасного мистецтва М17 та зібрав представників громадських організацій які працюють у правозахисній сфері.

Авторами дослідження виступила група незалежних експертів та громадських організацій, які розглянули актуальні для України питання, що потребують термінової відповіді в умовах збройного конфлікту на сході.

Як збройний конфлікт вплинув на українську систему правосуддя та її спроможність забезпечувати справедливість у фактичних умовах війни? Наскільки країна була готова до таких викликів? І чи спроможна вона справлятися з цими викликами сьогодні? Які проблеми були вирішені, а які ще потребують додаткової уваги? Які проблеми можуть виникнути в майбутньому і як їм запобігти?

Протягом 2016-2017 років експерти дослідили всі можливі сторони фактів порушення прав людини в складних геополітичних умовах:

  • опитування суддів, адвокатів, прокурорів, слідчих та правозахисників;
  • аналіз 400 судових рішень у справах, які зумовлені агресією Росії;
  • моніторинг 214 судових засідань у судах Донецької та Луганської областей;
  • аналіз 20 законів та 80 законопроектів пов’язаних з забезпеченням правосуддя в умовах збройного конфлікту.

Рекомендації, як логічний результат масштабного дослідження, можуть стати практичними відповідями на ті виклики та складні питання, які виникнуть після відновлення цілісності України, та поновлення суверенітету над тимчасово окупованими територіями.