Новини Новини організації

МФ «Відродження»: На якому рівні знаходяться послуги у сфері психічного здоров’я?

17 травня 2018 року в Києві директор Правозахисної організації «Права людини» Віталій Дроботун взяв участь в зустрічі представників громадянського суспільства, які працюють у сфері психічного здоров’я. Захід був організований за програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

В приміщенні конференц-зали «Кембрідж» відбулося обговорення та оцінка залученості громадськості до формування публічної політики у сфері охорони психічного здоров’я. Учасники мали нагоду обмінятись інформацією про наявні сервіси, ініціативи та донорську допомогу в сфері психічного здоров’я.

Під час зустрічі був представлений план МОЗ щодо концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні до 2030 року. Учасники заходу презентували свої ОГС. Віталій Дроботун розповів про діяльність Правозахисної організації «Права людини»:

– Наші напрями діяльності це: аналіз державної політики на відповідність європейським стандартам, створення інклюзивного середовища в Україні, аналіз та мониторинг доступу до правосуддя осіб з інвалідністю.

Та зробив акцент на тому, що «Права людини» здійснює аналітичну роботу спрямовану на концептуальну зміну сучасного громадського світобачення з орієнтиром на європейські демократичні цінності.

Учасники зустрічі обговорили в групах:

  • медико-соціальні сервіси;
  • навчання осіб з психічними розладами, осіб з інтелектуальною недостатністю та спеціалістів, які з ними працюють;
  • захист прав осіб психічними розладами, осіб з інтелектуальною недостатністю.

Правозахисна організація «Права людини» має досвід тренінгової діяльності, націленої на підвищення професійного рівня працівників судів у сфері комунікації з особами з психо-соціальними розладами, має аналітичні розробки, практичні рекомендації органам влади щодо реалізації права доступу до правосуддя цієї категорії людей, і саме цей досвід став цікавим так корисним для інших учасників.