Новини Новини організації

Доступ до правосуддя людей з інвалідністю: Правозахисна організація «Права людини» ініціювала круглий стіл в Апеляційному суді Донецької області

В Маріуполі, 23 березня 2018 року, відбувся круглий стіл присвячений результатам проекту «Полегшення доступу до правосуддя людей з інвалідністю в Донецькій області – план спільних дій для судової влади та громадськості». В заході взяла участь Юлія Башкірова, керівник Донецької обласної організації ГПО «Права людини».

Круглий стіл зібрав працівників Апеляційного суду Донецького суду та представників громадського сектору: «Центр громадської допомоги «Дій», Дмитро Засипко; «Агенція демократичного розвитку Донбасу», Тетяна Соловйова та Наталія Валієва.

Основним питанням, яке стало предметом обговорення – доступність судів, а відповідно і можливість доступу до правосуддя людей з інвалідністю. Учасники сконцентрували увагу на генерації ідей для полегшення доступу маломобільних груп населення до приміщень суду та судових послуг. На даний час фізична доступність будівель є актуальним питання яке необхідно вирішувати.

Крім того, комунікація – це один з бар’єрів на шляху до правосуддя. Тому представники громадськості висловлювали своє бачення впровадження навчальної програми з підвищення комунікативних навичок працівників суду під час роботи з людьми з інвалідністю.

Нагадаємо, що правозахисна організація «Права людини» провела в Києві тренінг для працівників органів судової влади на тему особливих потреб громадян із інвалідністю в системі правосуддя, під час якого як раз відбувалося навчання в сфері комунікації.