Новини Новини організації

«Свобода, юстиція, права людини»: Віталій Дроботун прийняв участь у засіданні Робочої групи 2 Платформи Україна-ЄС

29 березня, в приміщенні «Громадської синергії» Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС провела засідання Робочої групи 2 «Свобода, юстиція, права людини». Віталій Дроботун, директор Правозахисної організації «Права людини» взяв участь у засіданні.

Основна мета діяльності Робочої групи – сприяння ефективній участі громадянського суспільства України у процесі реалізації та моніторингу виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Учасники визначили пріоритети Робочої групи на 2018 рік, та підсумували діяльність за 2017 рік. Також відбулося обговорення проекту змін до регламенту Української сторони Платформи, а також питання подальшої співпраці з новообраним Омбудсменом з прав людини, якого Верховна Рада України призначила 15 березня 2018 року.

Серед пріоритетів, які визначили члени Робочої групи 2 на засіданні, слід зазначити: створення дієвого антикорупційного суду, законодавче врегулювання питань, пов’язаних із свободою слова, в тому числі моніторинг прийняття законопроекту «Про аудіовізуальні послуги». Зважаючи на резонанс, який виник навколо е-декларування для членів громадських організацій, Робоча група 2 поставила завдання зробити все можливе для його скасування.