Фахівці п’яти місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги удосконалили свої навички та компетенції soft skills у галузі сімейних та родинних відносин, а також взяли участь в ігрофікації судового засідання «Moot court».
Навчання пройшли 37 працівників, тренінги для яких провели керівниця правового клубу PRAVOKATOR. Львів Барбара Калюжна та заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Житомирській області Наталія Радушинська.
Під час тренінгу з розвитку навичок soft skills учасники мали змогу почути практичні кейси, які стосувалися важливих соціальних тем: домашнє насильство, стягнення аліментів, поділ майна при розлученні, питання опіки та усиновлення, позбавлення батьківських прав та спадкування. Фахівці центрів удосконалили свої навички проведення інтерв’ю потенційних клієнтів, для визначення надання різних видів допомоги: правової, соціальної, психологічної, медичної тощо. Під час роботи учасникам вдалося попрацювати з процесуальними документами, серед яких заяви про позбавлення батьківських прав, встановлення обмежувального припису, поділ спільного майна подружжя та інші.
Друга частина навчання стала особливою для учасників, і відбувалася у форматі форматі «Moot court» – ігрофікації судового засідання. Працівники БВПД мали змогу стати справжніми учасниками судового засідання. Вони готували позови, відзиви та пояснення по справах, практикувались у судових промовах, виступали як в ролі позивачів, так і в ролі відповідачів.А тонкощами роботи з ними ділилася Барбара Калюжна.
Проект «Комплексна допомога в сімейних та родинних відносинах» реалізується системою безоплатної правової допомоги в Україні спільно з Громадською правозахисною організацією «Права людини» у партнерстві з Благодійним фондом «Легіон світла» та Центром «Жіночі перспективи» за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти та фінансується Урядом Канади.