Новини Новини організації

ГПО «Права людини» поділилась своїм досвідом з учасниками тренінгу «Як ефективно адвокатувати зміни?»

27 березня Директор громадської організації «Правозахисна організація «Права людини» Віталій Дроботун виступив перед учасниками тренінгу  «Як ефективно адвокатувати зміни?», який проводився в рамках проекту «Громадська синергія» МФ «Відродження» за підтримки Єврокомісії.

Віталій Дробутун поділився досвідом адвокації в рамках проекту «Забезпечення особам з інвалідністю рівних можливостей для працевлаштування в контексті імплементації Угоди про Асоціацію – адвокація» за підтримки МФ «Відродження», який реалізовувався в 2018 році.

Учасники досить активно цікавились, як вдалось досягнути успіхів в адвокації, а саме:

Зареєстровано в Верховній Раді України проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” за №9431 від 20.12.2018

Мінсоцполітики включило в Орієнтовний план (пункт 7) проведення консультацій з громадськістю на 2019 рік – https://www.msp.gov.ua/files/norm_baza/1935p.pdf проведення публічного громадського обговорення та електронних консультацій з громадськістю питання «Вдосконалення законодавства у сфері праці, зайнятості населення та трудових відносин стосовно осіб з інвалідністю».

Віталій Дроботун детально розповів, що результати були досягнуті завдяки реалізації наступних етапів:

Визначення стейкхолдерів: Мінсоцполітики, комітети ВРУ, організації роботодавців, профспілки, організації людей з інвалідністю.

Визначення необхідних змін з партнерами: проводились робочі зустрічі, конференції, круглі столи для аналізу проблеми та напрацювання шляхів її вирішення.

Візуалізація та актуалізація мети адвокації для decision-makers: велика кількість інфографік, постів, інтерв’ю, аналітики в доступній формі.

Учасники тренінгу залишились задоволеними відповідями та виразили бажання отримати консультацію щодо реалізації своїх проектів.