В Києві пройшов тренінг для працівників органів судової влади на тему особливих потреб громадян із інвалідністю в системі правосуддя.
В Україні на 2017 рік проживає близько 260 000 людей із психічними та інтелектуальними порушеннями, які мають інвалідність. В повсякденному житті, при вирішенні власних проблем, громадяни із інтелектуальними та психічними порушеннями стикаються з серйозними проблемами, які виникають через неврахування особливостей комунікації та взаємодії із ними. Саме комунікаційні бар’єри часто перешкоджають доступу громадян із інвалідністю до правосуддя.
Змінити цю ситуацію може активна інформаційна та освітня робота серед представників органів державної влади, місцевого самоврядування, урядових та комерційних структур, які співпрацюють із людьми з інвалідністю. З цією метою 22 лютого, в Києві, експерти ГПО «Права людини» провели відкритий тренінг на тему «Особливі потреби та права осіб з психічними та інтелектуальними порушеннями в системі правосуддя». До участі були запрошені журналісти, правозахисні організації, працівники органів судової влади міста Києва.
У вступному слові директор ГПО «Права людини» Віталій Дроботун коротко окреслив поточну ситуацію із дотриманням прав громадян із інвалідністю в Україні, наявні правові гарантії та існуючі перешкоди для доступу до правосуддя людей із інтелектуальними порушеннями.
Дякуємо всім учасникам за роботу. ГПО «Права людини» надалі продовжуватиме системну роботу з донесення до суспільства та держави інформації про необхідність забезпечення рівного доступу для правосуддя для людей із інвалідністю в Україні.
Дізнавайтеся більше на сайті організації або звертайтеся за телефоном: 066-955-31-31, Віталій Дроботун, директор ГПО «Права людини».
Про проект: Захід відбувається в рамках проекту «Сприяння ефективному використанню права на доступ до правосуддя осіб з порушеннями психічного здоров’я та обмеженими інтелектуальними можливостями» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».