Новини Новини організації

Права людей з психічними формами інвалідності: ГПО «Права людини» взяла участь в конференції

ГПО «Права людини» прийняла участь в конференції «Дотримання прав людей з психічними формами інвалідності в спеціалізованих установах України», організатором якої стала Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю користувачів психіатричної допомоги «ЮЗЕР».

Захід відбувся 2 березня 2018 року в приміщенні  Вінницького прес-клубу.

Розпочав конференцію президент ВГО «ЮЗЕР» Руслан Імереллі. Серед запрошених експертів та учасників заходу були присутні Паскевська Юлія голова правління ГО «Асоціація фахівців психологічної допомоги», Казачинська Ксенія, юрист-консультант ВГО «ЮЗЕР», Віталій Дроботун, керівник ГПО «Права людини», Богдан Мойса від Української Гельсинської спілки прав людини. Конференцію також відвідали представники спеціалізованих лікувальних закладів м. Чернівці та м. Берегове та користувачі психіатричної допомоги.

Під час конференції учасники обговорили питання щодо Звіту за Моніторингом оцінки і підвищення якості життя та прав людини в галузі психічного здоров’я в спеціалізованих медичних закладах м. Чернівці, м. Берегове, а також нормативно-правові акти, які регламентують права людей з інвалідністю, та користувачів психіатричної допомоги.

Вразливий стан людей з інвалідністю, що мають інтелектуальні та (або) психічні порушення, нездатність державних органів влади швидко реагувати на виклики, що спричинені відсутністю фінансування в повному обсязі та недотримання міжнародних стандартів якості перебування людей в психіатричних закладах, призводить до тривалих та системних порушень прав користувачів психіатричної допомоги.
Відтак, налагодження державної системи надання психіатричної допомоги і підвищення якості життя та прав людини в галузі психічного здоров’я в Україні може значно покращити нинішню ситуацію.


Віталій Дроботун, директор ГПО «Права людини», у своєму виступі зробив акцент на доступі до правосуддя осіб з порушеннями інтелектуального та психічного здоров’я. Експерт зробив акцент на змінах в Цивільно-процесуальному кодексі України, які набули чинності 15 грудня 2017 року, та видозмінили процедуру визнання фізичної особи недієздатною.

Зараз, особи, щодо яких розглядається питання дієздатності отримали значно ширші права, та можливість особисто їх захистити, зважаючи на обов’язкову присутність в залі суду. І подібні суспільні зрушення, свідчать про те, що українське суспільство долає перепони на шляху до рівного доступу до правосуддя.