Аналітика Новини Новини організації

Особливості розвитку людини при інтелектуальних порушеннях

В Україні близько 260 000 громадян мають інвалідність внаслідок психічних порушень. Половина з них мають також інтелектуальні порушення. В повсякденному житті вони дуже часто стикаються із штучними перешкодами, які виникають через нерозуміння іншими специфіки їх комунікації та поведінки.

Експерти ГПО «Права людини» розробили інфографіку, яка в простій формі пояснює особливості розвитку людини із інтелектуальними порушеннями. В залежності від рівня інтелекту, який вимірюється спеціальними тестами, людина може виконувати ті чи інші завдання, потребувати в тій чи іншій мірі сторонньої допомоги.

Інфографіка створена в рамках проекту «Сприяння ефективному використанню права на доступ до правосуддя осіб з порушеннями психічного здоров’я та обмеженими інтелектуальними можливостями», який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Погляди авторів, викладені у інфографіці, не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду Сполучених Штатів Америки.