Аналітика Новини Новини організації

Відео: примусова госпіталізація особи до психіатричного закладу

Відповідно до українського законодавства, примусова госпіталізація може застосовуватися до громадянина, який страждає на психічний розлад та може завдати собі або іншим шкоди.

В 2017 році судами в Україні було розглянуто близько 10 000 заяв про госпіталізацію.

В 2016 році судами першої інстанції міста Києва було винесено 159 рішень по справам про примусову госпіталізацію. У 119 рішеннях (75%) заяву про примусову госпіталізацію громадянина було задоволено.  Детальніше про результати моніторингу судових рішень в спеціальній інфографіці – http://prava-lyudyny.org/rezultaty-monitoryngu-sudovyh-rishen-u-spravah-pro-nadannya-osobi-psyhiatrychnoyi-dopomogy-v-prymusovomu-poryadku-za-2016-rik-sudamy-mista-kyyeva-infografika/

Процедуру примусової  госпіталізації до психіатричного закладу відповідно законодавства дивіться у відео від експертів ГПО «Права людини».

Відео підготовлено в рамках проекту «Сприяння ефективному використанню права на доступ до правосуддя осіб з порушеннями психічного здоров’я та обмеженими інтелектуальними можливостями», який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».