Новини Новини організації Новини суспільства

Законодавчі зміни на шляху до ефективного врегулювання питання зайнятості для людей з інвалідністю – експертна нарада Мінсоцполітики

Правозахисна організація «Права людини» 5 листопада взяла участь в експертній нараді Міністерства соціальної політики України. Нарада пройшла за ініціативи заступника міністра Мінсоцполітики Олександри Чуркіної та була присвячена законодавчому врегулюванню питання зайнятості людей з інвалідністю.

Під час наради директор Правозахисної організації «Права людини» Віталій Дроботун, та експертка з адвокації Людмила Фурсова запропонували пакет пропозицій законодавчих змін, які мають докорінно змінити реалізацію права на працю для людей з інвалідністю. Питанню дискримінації, як ключовому, експерти приділили максимум уваги. Адже, навіть маркування в самій вакансії – для людей з інвалідністю – вже є проявом дискримінації. Тому на перше місце необхідно ставити професійні якості, а не інвалідність.

В обговоренні складних питань стосовно працевлаштування людей з інвалідністю взяли участь представники Національної асамблеї людей з інвалідністю, Державна служба зайнятості, представники Директоратів, тощо.

Логічним завершенням наради стала згода на подальшу співпрацю та створення основи для законопроекту по законодавчим змінам.

Правозахисна організація «Права людини» докладає максимальних зусиль до того, щоб створити підгрунтя для того, щоб ці зміни були прийняті.