Аналітика Новини

В Україні рівень безробіття серед осіб з інвалідністю 3 групи становить понад 64%

За даними Міністерства соціальної політики, в Україні на державному обліку перебувало 1 341 900 осіб з інвалідністю 3 групи працездатного віку станом на 01.01.2018 р.. Це на 442 700 більше, ніж осіб з інвалідністю 2 групи та на 1 106 500 більше, ніж осіб з інвалідністю 1 групи. 3 група є найбільш працездатною з числа осіб з інвалідністю, з мінімумом застережень та обмежень щодо характеру та обсягу виконуваної роботи. Роботодавцям також не становить значної складності пристосувати робоче місце для осіб з інвалідністю 3 групи, адже часто такі пристосування потребують мінімум ресурсів.

Роботодавцям за допомогою працевлаштування людей з третьою групою найлегше виконати 4% норматив працевлаштування, бо роботодавцю, швидше за все, не доведеться створювати жодних умов, людина буде працювати за звичайним графіком тощо. Частка працюючих представників цієї групи перевищує 35% та становить 475 159 осіб.  Це на 15% більше, ніж в 2 групі, та на 28% більше,  ніж в 1 групі. 51% працевлаштованих осіб з інвалідністю 3 групи становлять чоловіки, і понад 48% – жінки.

Інформаційний матеріал був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Зміст цієї статті є виключною відповідальністю Правозахисної організації «Права людини» і необов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».