Поради вимушеному переселенцю

У разі втрати паспорта громадянина України

У випадку необхідності:

  • відновлення втраченого паспорта громадянина України;
  • офоромлення паспорта громадянина України по досягненню 16-річного віку;
  • заміни паспорта громадянина України;
  • вклеювання до паспорта фотографій по досягненню 25- та 45-річного віку.

Громадянам, які зареєстровані у Донецькій та Луганській областях, але вимушені тимчасово переїхати до інших регіонів України, необхідно звернутися до ЦНАП (в окремих областях) або підрозділу ДМС України, надавши всі наявні документи, які можуть посвідчити особу.

Необхідно зібрати всі наявні документи (у тому числі ті, які посвідчують особу) – паспорт громадянина України для виїзду за кордон, свідоцтво про народження, посвідчення водія, військовий квиток, посвідчення учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС , пенсійне посвідчення, , посвідчення інваліда тощо, а також (у разі наявності) документи, які підтверджують реєстрацію місця проживання (довідка про склад сім’ї або витяг з будинкової книги), копії паспорта громадянина України та інших документів та звернутися до найближчого підрозділу міграційної служби (перелік підрозділів додається). Потрібні також фотографії 3,5 х 4,5 см (3 шт.) та квитанція про сплату держмита (34 грн.) або документ про звільнення від його сплати (реквізити для оплати розміщено на інформаційному стенді у відповідному підрозділі ДМС  України).

У разі, якщо паспорт втрачено з вини громадянина, підрозділ міграційної служби складає протокол про адміністративне правопорушення (попередження або штраф 17-51 грн.).

Вклеювання фотографії до паспорта громадянина України по досягненню 25- та 45-ти річного віку

Звернутися до найближчого підрозділу міграційної служби (перелік підрозділів додається) та надати паспорт громадянина України та 3 фотографії 3,5 х 4,5 см.

Послуга надається безкоштовно.

Для отримання паспорта громадянина України по досягненню 16-ти річного віку (перший паспорт) необхідно звернутися до найближчого підрозділу міграційної служби (перелік підрозділів додається) та надати Свідоцтво про народження, 3 фотографії 3,5 х 4,5 см., документи, які підтверджують реєстрацію місця проживання дитини (у разі наявності, довідка про склад сім’ї або витяг з будинкової книги) та паспорти батьків.

Послуга надається безкоштовно.