Поради вимушеному переселенцю

Проведення реєстраційних дій  для фізичних осіб – підприємців

Громадяни України, фізичні особи – підприємці, які перебувають на тимчасово окупованій території кримського півострову, а також внутрішньо переміщені особи можуть здійснювати реєстраційні дії у відповідності до Наказу Міністерства юстиції України від 23 липня 2014 № 1197/5 «Про проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є Автономна Республіка Крим та місто Севастополь» (далі – Наказ).

Зазначені реєстраційні дії для суб’єктів підприємницької діяльності, які перебувають на тимчасово окупованій території АР Крим здійснюються відповідними реєстраційними службами територіальних органів Міністерства юстиції України в Херсонській, Запорізькій та Миколаївській областях.

Наказом визначено перелік територіальних підрозділів Мінюсту, які закріплені за окремими районами тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим. Водночас, внутрішньо переміщені особи можуть проводити реєстраційні дії за місцем їх перебування, яке зареєстрованим відповідно до діючого законодавства.

Таким чином, фізична особа – підприємець, яка змінила місце проживання з Автономної Республіки Крим, або міста Севастополь на іншу адміністративно-територіальну одиницю України і має відповідний документ, що підтверджує факт такої зміни, може звернутися до державного реєстратора територіального органу Мінюсту для внесення відповідних змін до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців стосовно свого місця проживання.

До звернення необхідно додати наступні документи:

  • заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця (Форма №11);
  • документ, що підтверджує сплату реєстраційного збору за державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну-підприємця.