В Маріуполі, 13 березня, відбувся круглий стіл «Протидія та профілактика домашнього насильства у відношенні дітей». Захід відбувся в Головному управлінні Національної поліції в Донецькій області, м. Маріуполь. Учасниками зустрічі стали представники поліції, громадських організацій, місцеві мешканці, психологи та працівники соціальних установ міста.
З початку 2018 року за насильство у родині на Донеччині притягнуто до адміністративної відповідальності 35 осіб. За неналежне виховання дітей відносно батьків складено 609 адміністративних протоколів, 43 дітей довелося забрати із сімей заради їхнього порятунку, щоб не допустити тяжких наслідків. Така статистика підштовхує громадських активістів до певних дій. Учасники презентували результати роботи із захисту дітей від насильства та обговорили проблеми реалізації Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
ГПО «Права людини» під час круглого столу представила Юлія Башкірова, керівник Донецької обласної організації ГПО «Права людини»:
– Поліцейські під час виїзду мають надавати всю інформацію про допомогу, яку можуть отримати жертви насильства – притулок у шелтері, послуги юриста. Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» розширено коло суб’єктів, які мають право на первинну правову допомогу, тобто на послуги адвокатів за рахунок держави – це жертви домашнього насильства та діти всі без виключення, – зазначила Юлія Башкірова.
7 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким запроваджується комплексний підхід та визначається система заходів щодо запобігання та протидії фізичному, психологічному та сексуальному насильству в сім’ї. До кривдника можуть бути застосовані спеціальні заходи стримування та попередження. Таким чином законодавці, за участі громадськості, прагнуть підсилити захист людей, які постраждали від домашнього насильства.