Проекти

Протидія застосуванню корупційних схем у державних закупівлях в Київській області (2016)

Мета проекту:

Метою проекту є протидія застосуванню корупційних схем у державних закупівлях в Київській області, шляхом впровадження нових технологій по створенню веб-платформи розповсюдження інформації про підвищення рівня обізнаності громадських активістів та журналістів з Київської області щодо положень нового законодавства про держзакупівлі в Україні; методів здійснення моніторингу та висвітлення в ЗМІ процесу держзакупівель, а також ризиків і труднощів, що виникають при цьому; ознайомитись із західним досвідом моніторингу та впливу громадських організацій та медіа в столиці та регіонах для більшої відкритості та законності держзакупівель.

Завдання:

1) підвищити рівень розуміння нових законодавчих норм потенційними учасниками державних закупівель для створення рівних умов для всіх учасників тендерів.

2) посилити рівень підготовки активістів НУО Київської області, які здійснюватимуть моніторинг за процесом держзакупівель на місцевому рівні.

3) об’єднати ідеї та пропозиції безпосередніх учасників держзакупівель, а також громадськості та експертного середовища для вироблення подальших рекомендацій щодо поліпшення процедур, внесень змін до законодавства, узагальнення накопиченого досвіду щодо імплементації нового закону про держзакупівлі.

Основна діяльність по проекту:

  1. Проведення прес-конференції про початок реалізації проекту.
  2. Підготовка та публікація бюлетеня, його поширення серед громадських активістів та журналістів на тему: «Акценти держзакупівель-2016» роз’яснення щодо участі в процесі держзакупівель і контролю над ними – тираж – 2000 шт.;
    БюллетеньАкценти держзакупівель 2016
  3. Створення веб-платформи на базі сайту ГПО «Права людини» і на її акаунтах в соцмережах комунікативної площадки (порталу) для активістів і журналістів, попередньо зареєструються на ньому, для висвітлення тематики держзакупівель у Київській області з метою обміну досвідом , а також оперативного інформування та моніторингу конкурсів та процедур у цих галузях. Також на цьому порталі будуть копіюватися статті зареєстрованих журналістів по темі держзакупівель, а фахівці ГПО «Права людини» будуть публікувати щомісячний звіт про кількість і тональності меседжів з даної тематики в центральних та регіональних ЗМІ вищеназваних областей. Цільовою аудиторією цієї комунікативної майданчики будуть як самі журналісти та активісти, так і всі зацікавлені в прозорості держзакупівель особи. Зворотній зв’язок з незареєстрованими читачами буде здійснюватися через можливість відправити лист з питанням або пропозицією на вказану електронну скриньку і отримати відповідь від фахівців ГПО «Права людини» он-лайн. Переважна більшість авторів складуть позаштатні автори, модерацію порталу буде здійснювати штатний редактор ГПО «Права людини».Навчальні відеоролики для бажаючих слідкувати за закупівлями: Як моніторити публічні закупівлі (відео)
  4. Публікація щомісячного моніторингового звіту на сайті організації для вивчення динаміки в запобіганні корупційних схем;
    Щомісячні моніторингові звіти:Березень 2016 року

    Квітень 2016 року

    Травень 2016 року

  5. Проведення 2-х тренінгів на тему «Держзакупівлі: успішний західний досвід і українські новації» із запрошенням відомих експертів, які спеціалізується на цій тематиці для представників громадських організацій різних районів Київської області. Також в ході тренінгів будуть розглянуті питання специфіки нового українського законодавства у сфері державних закупівель, а також і ризики і труднощі, що виникають або такі, що можуть виникнути в ході його імплементації. Цільова аудиторія – громадські активісти та журналісти.
  6. Надання постійних юридичних консультацій для бенефіціарів проекту в телефонному (“Гаряча лінія”) та он-лайн режимі. При необхідності – прямий юридичний супровід (захист) громадських активістів та журналістів, якщо вони постраждають в результаті своєї професійної діяльності в рамках контрибуції в проект (наприклад, будуть звільнені з роботи за публікації викривальних матеріалів на порталі або понесуть інші втрати). Юридичні консультації та юридичний супровід буде здійснюватися протягом всієї діяльності проекту (6 місяців) двома штатними юристами організації.
  7. Підсумкова конференція по проекту. За результатами діяльності по проекту та отриманих результатів видається підсумковий аналітичний звіт.

«Гаряча лінія»: (044) 361-39-35

Он-лайн консультації: на сайті організації тут (прийом звернень цілодобово)

Адреса офісу:

м. Київ, вул. Мечникова, буд. 4, офіс 19-А

 

ЗМІ про проект:

0001

Здійснено в рамках проекту за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Public Affairs Section of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.