Завдання проекту
Даний проект є дуже актуальним для Київської області, оскільки переміщені особи, в тому числі люди з інвалідністю та люди похилого віку (пенсіонери), які проживають в області часто мають проблеми із порушення їх соціальних та інших прав, що зумовлює потребу в представленні і захисті їх інтересів та в надані їм безкоштовної кваліфікованої правової допомоги.
В Київській області за офіційними даними Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації станом на 31.07.2015 року проживає 42 920 внутрішньо переміщених осіб, серед них 1614 осіб з інвалідністю, 15 639 пенсіонерів, 9774 дітей, 17507 осіб працездатного віку та інші.
Основне завдання проекту пов’язане з вирішенням соціальних та економічних проблем внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Київській області, а також у зміцненні механізмів їх адаптації для покращення їхнього життя в Київській області, шляхом надання їм безкоштовних юридичних консультацій та іншої правової допомоги, яка необхідна для їхнього захисту і дотримання основних прав людини.
Тематична юридична інформація для вимушених переселенців: http://prava-lyudyny.org/category/porady/porady-vymushenomu-pereselentsiu/
→Долучитися до проекту як волонтер!←
Основна діяльність по проекту
- Провести комплексну роботу з наданням правової допомоги ВПО, які проживають в Київській області. Під наданням правової допомоги ВПО, ми маємо на увазі такий перелік послуг юридичної допомоги: 1. надання консультацій щодо роз’яснення існуючого законодавства та нормативної бази щодо прав та свобод ВПО; 2. надання допомоги в отриманні необхідних документів (в тому числі, реєстрації як ВПО, клопотання на отримання соціальної допомоги, оновлення юридичних або особистих документів, тощо); 3. надання допомоги в складанні та подані заяв, скарг, та інших документів правового характеру; 4. надання правової підтримки у випадках порушення прав ВПО. Дана правова допомога буде надаватись шляхом:
- Відкриття громадських приймалень для надання безкоштовної юридичної допомоги в 12-ти містах Київської області, де найбільше проживає ВПО, а саме в м. Вишгороді, м. Васильків, м. Біла Церква, м. Бориспіль, м. Бровари, м. Буча, смт. Бородянка, м. Ірпінь, м. Обухів, м. Переяслав-Хмельницький, смт. Макарів, м. Фастів, а також головної приймальні в місті Києві.
- Здійснення інформаційної підтримки ВПО щодо правових питань через онлайн-підтримку, яка доступна для ВПО завдяки веб-сайтам http://prava-lyudyny.org та www.цбпд.org.
- Провести комплексну роботу з надання вторинної правової допомоги ВПО, які проживають в Київській області, а саме здійснення представлення або захисту інтересів ВПО перед державними, правоохоронними, судовими органами. Підготовка та подача судових позовів проти органів, які системно порушують права ВПО в Київській області, а також ведення даних судових справ до закінчення судових процесів.
- Створити окремий Центр, який буде опікуватись ВПО, які є людьми з інвалідністю та надавати їм правову та соціальну допомоги (1614 осіб).
- Розповсюдити інформацію про права переміщених осіб і юридичних послуг, доступних в Київській області, шляхом створення та розповсюдження інформаційних буклетів.
- Провести 12 правових тренінгів по одному в 12-ти містах Київської області, де найбільше проживає ВПО, метою яких є навчити ВПО основам правової освіти та умінню захищати свої права, що в подальшому допоможе їхньому працевлаштуванню та успішної інтеграції в суспільство. Підняття рівня правової обізнаності ВПО в питаннях захисту своїх прав.
- Налагодити співпрацю з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Київській області задля забезпечення доступу ВПО до вторинної правової допомоги, шляхом залучення Регіонального Центру до заходів по проекту з надання допомоги ВПО Київської області.
- Провести інформаційну кампанію щодо попередження порушень прав ВПО в Київській області, а також популяризувати толерантне ставлення та повагу до прав ВПО в області. Проведення інформаційної компанії в ЗМІ, Інтернеті, соц. мережах та проведення підсумкової прес-конференції по проекту в інформагентстві.
Контакти:
Форма для швидкого звернення: http://goo.gl/forms/n6AXjK2zyn (функція зворотнього дзвінка)
«Гаряча лінія»: 044 361 39 35
Он-лайн консультації: на сайті організації http://prava-lyudyny.org/online/ (прийом звернень цілодобово)
Адреси офісів:
Київ
Прийом з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00 години за попереднім записом (044 361 39 35, чи у такій формі)
За адресою: м. Київ, вул. Мечникова, буд. 4, офіс 19-А
Ірпінь
Прийом з понеділка по п’ятницю з 08.00 до 17.00 години
За адресою: м. Ірпінь, вул. Шевченка 2а (у будівлі Ірпінської міської ради)
Макарів
Прийом з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00 години
За адресою: смт. Макарів, вул. Фрунзе 27 (у будівлі Районного будинку культури)
Вишгород
Прийом з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00 години
За адресою: м. Вишгород, вул. Кургузова, 13, районне управління юстиції
Біла Церква
Прийом з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00 години
За адресою: м. Біла Церква, вул.Ярослава Мудрого, 2 (будівля Районної державної адміністрації)
Переяслав-Хмельницький
Прийом з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00 години
За адресою: м. Переяслав-Хмельницький, вул. Б.Хмельницького, 53 (будівля Районної державної адміністрації)
Буча
Прийом: з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00 години
За адресою: м. Буча, вул. Енергетиків, буд. 1-А, міське управління юстиції
Васильків
Прийом: з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00 години
За адресою: м. Васильків, вул. Луначарського, 5, міськрайонне управління юстиції
Бровари
Прийом з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00 години
За адресою: м. Бровари, вул. Гагаріна, 18, міськрайонне управління юстиції
Фастів
Прийом: з понеділка по п’ятницю з 09.00 до 16.00 години
За адресою: м. Фастів, вул. Суворова, 1, міськрайонне управління юстиції
Бориспіль
Прийом: з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00 години
За адресою: м. Бориспіль, вул. Шевченка, 4, міськрайонне управління юстиції
Бородянка
Прийом: з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00 години
За адресою: смт. Бородянка, вул. Центральна, 327
Обухів
Прийом: з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00 години
За адресою: м. Обухів, вул. Київська, 5, міськрайонне управління юстиції
Буклет актуальних правових питань для ВПО
Ініціатива «Правова допомога внутрішньо переміщеним особам Київської області» реалізується ГПО «Права людини» за фінансової підтримки Програми розвитку ООН в Україні (в межах проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні») та Уряду Японії.
Проект підтримує Київська обласна державна адміністрація та Головне територіальне управління юстиції у Київській області.
[…] піклування, людей похилого віку, біженців, внутрішньо переміщених осіб; розвиток проектів спрямованих на поліпшення якості […]