Новини Новини організації

ГПО «Права людини» на шляху до меморандуму про співпрацю з центрами безоплатної правової допомоги

В Києві, 1 грудня, директор Громадської правозахисної організації «Права людини» Віталій Дроботун зустрівся з представниками місцевих центрів безоплатної вторинної правової допомоги. Зустріч стала відправним пунктом для подальшої ефективної співпраці, та розвитку правової допомоги в регіоні.

Захід відбувся в приміщенні Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в місті Києві. Регіональний директор центру Оксана Василяка, та керівники київських місцевих центрів з надання БВПД презентували свою програму розвитку безоплатної правової допомоги, та обговорили можливості подальшої співпраці з Віталієм Дроботуном.

Послуги БВПД надаються за державний кошт. Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві призначає захисників, тобто адвокатів, у кримінальному процесі, затриманим, підозрюваним, обвинуваченим та засудженим, консультує з правових питань, допомагає незахищеним категоріям громадян отримати доступ до правосуддя. І саме в спільному правовому полі співпадають інтереси ЦБВПД з правовою діяльністю Громадської правозахисної організації «Права людини».

Керівник відділу моніторингу діяльності місцевих центрів Регіонального центру з надання БВПД Михайло Харін освітив саму систему безоплатної правової допомоги, її структуру та розповів про основні напрямки роботи спеціалістів.

Одними з головних завдань ГПО «Права людини» Віталій Дроботун відзначив захист прав соціально незахищених громадян: малозабезпечених осіб, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, людей похилого віку, біженців, внутрішньо переміщених осіб; розвиток проектів спрямованих на поліпшення якості послуг, що надаються органами місцевого самоврядування, органами державної влади населенню та співпраця з державними та недержавними установами та організаціями з метою досягнення поставлених цілей та задач ГПО «Права людини». В контексті цього Віталій Дроботун акцентував свою увагу на питанні доступу до безоплатної правової допомоги людей з інвалідністю та осіб з порушенням психічного здоров’я. Та директори київських місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги залучилися до обговорення особливостей роботи з незахищеними категоріями громадян.

Для більш ефективної реалізації доступу до правової допомоги таким категоріям людей під час зустрічі була озвучена ініціатива про проведення право просвітницьких заходів, які спрямовані на попередження правових проблем населення, про співпрацю з вищими навчальними закладами і юридичними клініками, та що стосується безпосередньо співпраці з ГПО «Права людини», було домовлено створити можливості та умови для проведення тренінгів для співробітників київських центрів у рамках реалізації проекту «Сприяння ефективному використанню права на доступ до правосуддя осіб з порушеннями психічного здоров’я та обмеженими інтелектуальними можливостями», який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Під час зустрічі представники Центрів БВПД та Віталій Дроботун, директор ГПО «Права людини», домовилися про подальшу ефективну та тісну співпрацю, обговорили умови, на яких відбуватиметься її подальший розвиток та прийняли рішення про підписання меморандуму про співпрацю.