Новини Новини організації

ГПО «Права людини» підтримала українця Павла Лисянського на врученні німецько-французької премії з прав людини та верховенства права

В Києві, 5 грудня 2017 року, відбулася церемонія вручення Німецько-Французької премії з прав людини та верховенства права. Захід відбувся в приміщенні Посольства Федеративної Республіки Німеччина, о 18 годині, що розташоване на вул. Богдана Хмельницького, 25. Одним з лауреатів премії зі всього світу став українець Павло Лисянський, засновник та керівник «Східної правозахисної групи».

Така подія не могла залишитися без уваги Громадської правозахисної організації «Права людини». Віталій Дроботун, директор правозахисної організації, відвідав церемонію, щоб підтримати співвітчизника з визначною нагородою.

Німецько-Французька премія з прав людини та верховенства права присвячена міжнародному Дню прав людини, що відзначається щорічно 10 грудня. Церемонії з вручення премії відбуваються в країнах лауреатів, та вручаються послами Німеччини та Франції в цих країнах. В Україні премію вручали посол ФРН Ернст Райхель та посол Франції Ізабель Дюмон.

Міністерства закордонних справ Німеччини та Франції повідомляють про те, що особистості, які присвячують своє життя справі захисту прав людини у своїх рідних країнах, та на високому міжнародному рівні борються за рівноправність, всіма можливими та доступними способами просувають ініціативи, щодо встановлення верховенства права в світі, повинні бути відзначені.

В спільній заяві міністрів закордонних справ Німеччини та Франції Зігмара Габріеля та Іва ле Дріана відповідно говориться:

«Присудженням німецько-французької премії з прав людини та верховенства права в цьому році 15 особистостям зі всього світу обидві наші країни повинні послати чіткий сигнал універсальності прав людини».

Лауреатами премії в 2017 році стали український правозахисник Павло Лисянський, керівник та засновник громадської організації «Східна правозахисна група», поряд з правозахисниками з Бангладеш, Беніну, Болівії, Венесуели, Єгипту, Кувейту, КЮР Македонія, Непалу, Нігерії, Росії, Туреччини, Філіппін, Шрі-Ланки, Еквадору.

Віталій Дроботун, особисто поспілкувався з Павлом Лиснянським, та привітав з нагородою. Директор правозахисної організації «Права людини» відмітив, що такі премії підкреслюють важливість справи захисту принципів верховенства права в світі. Та діяльність Громадської правозахисної організації «Права людини» напряму пов’язана з процесом розвитку правової держави в Україні, сприянням становлення в суспільстві верховенства права, забезпеченням рівності прав і свобод громадян України всіх національностей. І підтримка в такій діяльності міжнародного співтовариства мотивує можливістю подальшої співпраці на шляху розбудови вільного, правового суспільства.