Новини організації

«Права людини» підтримали резолюцію щодо допомоги внутрішньо переміщеним особам

ГПО «Права людини» взяла участь у міжнародній конференції «Консолідація зусиль для довгострокових стратегічних програм з питань внутрішньо переміщених осіб: міжнародний досвід та імплементація в Україні».

Разом з іноземними експертами та громадськими організаціями («Крим SOS», «Право на захист», «TranspersyInternational Ukraine» та ін.) обговорили нагальні питання ВПО. Ми, зокрема, наголосили на нинішніх проблемах людей з інвалідністю, які вимушені були покинути Крим та райони Донбасу у зоні АТО.

«Слід розуміти: люди з інвалідністю мають особливі потреби, які повинні залишатися у полі зору як держави, так і громадськості. Можливо, вони є групою переселенців, які потребують дещо більшої допомоги. І вони повинні без перешкод її отримувати», ‒ зазначив голова ГПО «Права людини» Віталій Дроботун.

Наша організація також підтримує резолюцію з вимогами та рекомендаціями щодо вирішення питань і допомоги переселенцям (ВПО), яка була ухвалена на конференції. «Звертаємося до президента України, лідерів парламентських фракцій, голови Верховної Ради України та його заступників, керівництва і членів профільних парламентських комітетів, всіх народних депутатів України із закликом вжити всіх заходів для визначення єдиної позиції України щодо подій на сході України і подій в Криму», – значиться в першому пункті резолюції щодо верховенства права і захисту прав людини.