Аналітика Новини

Поради щодо пристосування графіків роботи для працівника з інвалідністю

Працівники з інвалідністю мають свої особливі потреби, які необхідно враховувати під час їх роботи. Так, працівникам на візках або милицях та з порушенням зору може потребуватися більше часу, щоб дістатись до місця роботи. Для того, щоб поставити людей з інвалідністю в рівні умови з працівниками, які можуть пересуватися без додаткової підтримки, їм потрібно надавати більше часу на дорогу до місця роботи. Так само працівники з інвалідністю можуть потребувати більше часу на обідню перерву, якщо заклад харчування, наприклад, знаходиться не в офісному приміщенні. Буде доцільним додати 15-20 хвилин до такої перерви.

Треба також враховувати, що працівник з інвалідністю може проходити реабілітацію чи мати терапевтичні процедури, пов’язані з інвалідністю, і, відповідно, потребуватиме додаткового часу в певні дні. Як результат, у працівника з інвалідністю може з’явитися  невідпрацьований час, який можна реалізувати,  дозволивши працівникові приходити раніше на роботу або йти з неї пізніше. Гарною допомогою працівникові з інвалідністю буде можливість виконувати деякі завдання дистанційно.

Інформаційний матеріал був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Зміст цієї статті є виключною відповідальністю Правозахисної організації «Права людини» і необов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».