З 1 по 2 червня 2012 року в конференц-залі готелю «Мир» міста Києва, відбувся навчальний семінар на тему: «Громадськість за прозорі тендерні процедури». У зазначеному семінарі приймав участь Голова правління ГПО «Права людини» Дроботун Віталій Михайлович. Серед учасників семінару були представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, різні громадські організації та журналісти.
Одним із спікерів семінару був Андрій Марусов, який розповів про реальну практику проведення державних закупівель на основі існуючої нормативної бази України. Представник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Наталія Шимко, акцентувала свою доповідь на правовій базі організації державних закупівель, а саме: на Законі України «Про здійснення державних закупівель» та всі підзаконні акти, які стосуються даного закону.
Родзинкою навчального семінару було навчання від журналістів з сайту «Наші гроші» http://nashigroshi.org/, які розповіли про існуючі схеми моніторингу державних закупівель, найпоширеніші корупційні схеми в державних закупівлях, де і як можна побачити ці схеми. Також журналісти продемонстрували майстер клас по користуванню офіційним сайтом «Вісника державних закупівель», оскільки даний сайт є ключове джерело інформації. https://tender.me.gov.ua/EDZFrontOffice/menu/uk/
В ході проведення семінару висвітлювались питання щодо розробки стратегії та методів боротьби з розкраданням державних коштів на тендерних закупівлях. Досвід 2010 року показує, що під тиском журналістів, громадських організацій та діячів, деяких політиків сталися зміни в тендерному законодавстві України. Ці зміни дозволили отримати суспільству більш широкий доступ за лаштунки розподілу бюджетних коштів.
На теперішній час загальні тенденції, які відбуваються в нашій державі демонструють, що влада має намір знову обмежити доступ громадськості до інформації про державні закупівлі шляхом введення виключень. На даний час до таких виключень вже потрапили природний газ, закупівлі університетів.
Також закупівлі державних підприємств влада намагається вивести через урядовий законопроект № 9634, який «слуги народу» народні депутати України вже прийняли у першому читанні. Якщо законопроект № 9634 приймуть в цілому, тоді 250 млрд. грн. коштів держпідприємств будуть ділити без зайвих очей і про це суспільство знати не буде.
Керівник правозахисної організації «Права людини» зауважив, що який би державний орган, яку б закупівлю не проводив, він завжди витрачає не свої, а бюджетні кошти і про це громадськість повинна знати.