Новини організації

Міжнародний проект навігації в метрополітені «Метро для всіх» тепер і в Києві

pres metro

23 червня в КП «Київський метрополітен» відбулася прес-конференція з нагоди презентації проекту навігації в метрополітені – «Метро для всіх». Основним завданням проекту «Метро для всіх» є надання людям з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення зручного засобу навігації, який допомагає визначити перешкоди та обмеженя на шляху.

Протягом одного тижня – з 18 по 25 квітня, команда спеціалістів проекту із залученням волонтерів збирали дані про перешкоди при пересуванні по всіх станціях міста – турнікети, ескалатори, двері, сходи, ліфти та інше, що може перешкодити маломобільним групам населення успішно скористатися метрополітеном, або навпаки – допомогти. Цей проект є результатом діяльності ГПО «Права людини», за фінансової підтримки Агентства з міжнародного розвитку USAID і за сприяння Київського інвестиційного агентства та КП «Київський метрополітен».

Спікерами на презентації проекту «Метро для всіх» були заступник генерального директора КП «Київське інвестиційне агентство», радник мера Києва Юрій Назаров, головний інженер КП «Київський метрополітен» Володимир Зель, голова правління ГПО «Права людини» Віталій Дроботун та його заступник Віталій Пчолкін, директор місії USAID в Україні Джед Бартон та представники громадських організацій.

Проект «Метро для всіх» вже працює у 6 країнах світу та 12 містах: Білорусі (Мінськ), Росії (Москва, Санкт-Петербург, Новосибірск, Єкатеринбург, Волгоград, Казань, Нижній Новгород, Самара), Польщі (Варшава), Нідерландах (Амстердам), Швейцарії (Лозанна), Великобританії (Глазго). З 2015-го року спільними зусиллями ми запустили цей проект і в Україні, зокрема у Києві.

До відома, у столиці всього 52 станції – 250 маршрутів на вхід і 250 на вихід. 12 станцій обладнані ліфтами та/або підйомними платформами для людей з інвалідністю, 27 станцій – ескалаторами. Всього лише 6 станцій доступні для людей, що пересуваються за допомогою інвалідної коляски, 16 станцій – для літніх людей, 44 станції – для батьків з дитячими колясками.

«Проект «Метро для всіх» націлений на широке коле користувачів та щоденних відвідувачів метрополітену. Але під час його розробки ми приділяли особливу увагу найменш мобільним групам населення – людям з інвалідністю, особам похилого віку та батькам з дитячими візочками. Завдяки використанню мобільного додатку «Метро для всіх» (він доступний для смартфонів), людина, яка, наприклад, пересувається у інвалідному візку, може ввести початкову і кінцеву станцію метро і побачити на екрані свого мобільного телефону всі перешкоди, що можуть виникнути на її маршруті, наявність сходів, пандусів, ескалаторів, дверей, ліфтів та турнікетів».

Початок покладено, попереду ще багато роботи. Всі зауваження та пропозиції щодо роботи додатків ви можете надсилати на пошту info@prava-lyudyny.org або за допомогою безпосередньо мобільного додатку через форму зворотного зв’язку.