Новини Новини організації

Мінсополітики та Правозахисна організація «Права людини» обговорили пропозиції законодавчих змін щодо працевлаштування людей з інавлідністю

Зустріч з Замміністра соціальної політики Чуркіною Олександрою провів директор Правозахисної організації «Права людини» Віталій Дроботун та менеджерка з адвокації Людмила Фурсова. Правозахисники, реалізовуючи адвокаційний проект щодо сприяння рівному доступу до ринку зайнятості для людей з інвалідністю, встановлюють взаємозв’язки з владними структурами. У межах цієї ініціативи, спираючись на стандарти Директиви рівності та Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, розробили пропозиції щодо змін до чинного законодавства, які, в першу чергу, мають створити механізм боротьби з дискримінацією за ознакою інвалідності у сфері праці.

Діяльність в частині розробки змін та ініціювання їх прийняття Верховною Радою України, потребує відповідної підтримки Міністерства соціальної політики України. Тому дана зустріч була необхідною. Наразі результатом стала домовленість про більш детальне обговорення умов співпраці вже в листопаді.

– Налагодження тісної співпраці громадськості з державними органами влади, зокрема з Міністерством соціальної політики України є дуже важливою умовою можливості розробки змін до чинного законодавства щодо праці людей з інвалідністю. Лише шляхом ведення конструктивного діалогу, в якому буде почута громадськість та враховані можливості держави, можна розробити дієві кроки для реалізації права на працю людей з інвалідністю без дискримінації. Вірю, що результатом розпочатої співпраці стане покращення ситуації із зайнятістю людей з інвалідністю в Україні, – пояснила Людмила Фурсова.