Аналітика Новини

Майже третина роботодавців порушують законодавство в сфері зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю

Роботодавці в 2017 році активно порушували законодавство в сфері зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю. Під час перевірки Державною службою України з питань праці 4 662 роботодавців, було виявлено 1481 порушень – тобто 31% перевірених роботодавців є порушниками законодавства.

Держпраці також було складено та передано до суду всього 549 протоколів про адміністративне правопорушення. Хоча таких порушень було виявлено набагато більше: 668 роботодавців не виконали норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, а 591 роботодавців не подали до Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів. Причина такої низької кількості протоколів може полягати у тому, що законодавство вимагає від посадової особи Держпраці скласти протокол протягом 24 годин з моменту встановлення особи порушника. Відтак, якщо, наприклад, під час перевірок у роботодавців-керівників були відсутні документи, або ж їх самих не було на робочому місці, то протокол не складається.

Можна також стверджувати, що дієвість таких протоколів дуже мала. Адже адміністративний штраф, передбачений за такі порушення, становить всього від 170 до 340 гривень. Навряд чи це може бути стимулом для роботодавця наймати на роботу осіб з інвалідністю. Крім того, кількість порушників-роботодавців, які були оштрафовані судами, не досягає навіть чверті.

Інформаційний матеріал був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Зміст цієї статті є виключною відповідальністю Правозахисної організації «Права людини» і необов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».