Аналітика Новини

Львівська область найкраще виконує норматив працевлаштування осіб з інвалідністю

За законом 4% посад підприємства призначається працівникам з інвалідністю. Роботодавці, які мають такі посади не зайнятими, повинні щороку сплачувати Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції. Сума таких санкцій вираховується, як добуток кількості незайнятих працівниками з інвалідністю посад, помножений на розмір середньої річної заробітної плати на підприємстві. Наприклад, на підприємстві працює 100 працівників з заробітною платою 5000 гривень, отже середня річна заробітна плата становить 60 тисяч гривень. Якщо на підприємстві вільні 4 посади, призначені для працівників з інвалідністю, то сума санкцій становитиме 240 тисяч гривень.

З 83 881 роботодавців, які подали до Фонду «Звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю» у 2017 році?, 13 177 роботодавців не виконали нормативу працевлаштування 4% та сплатили сумарно 179 904 000 гривень санкцій. Серед областей, які сплатили найбільші санкції: Дніпропетровська – понад 27 млн. гривень, Одеська – 6,2 млн гривень, Луганська – 5,8 млн гривень. Варто також виокремити регіони, де спостерігається найвищий рівень дотримання нормативу: у Львівській області з 4661 роботодавців норматив виконали 92,4%; в місті Києві з 11 188 роботодавців – 92,2%; в Черкаській області – 91,3%.

Інформаційний матеріал був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Зміст цієї статті є виключною відповідальністю Правозахисної організації «Права людини» і необов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».