Поради вимушеному переселенцю

Коли нараховується допомога з безробіття

Якщо Ви офіційно працювали протягом 6 місяців за останній рік і звільнилися за згодою сторін (ст.36., п.1 КЗпП України),  допомога по безробіттю виплачується з 8 дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості та надання статусу безробітного. Тривалість виплати не може перевищувати 270 днів.

Якщо Ви офіційно працювали протягом 6 місяців за останній рік і пішли із попередньої роботи за власним бажанням, (ст.38 КЗпП  України), допомога виплачується із 91-го дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості та надання статусу безробітного, якщо за цей час відповідну роботу Вам не підібрали.

Якщо Ви офіційно працювали протягом 6 місяців за останній рік і звільнилися за згодою сторін (ст.36., п.1 КЗпП України) або у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників (ст.40., п.1 КЗпП України) та хочете відкрити власну справу, то Ви можете отримати допомогу з безробіття одноразово для організації підприємницької діяльності. Бажаючим заснувати власну справу надаються профорієнтаційні послуги та послуги з професійного навчання основам підприємницької діяльності.

Якщо Ви не були офіційно працевлаштовані, Вам не буде нарахована допомога з безробіття, але буде надана безкоштовна допомога у пошуку роботи.