Керівництво ГПО “Права людини” прийняло участь у семінарі-тренінгу на тему «Реалізація Закону України «Про громадські об’єднання»
Керівництво ГПО “Права людини” прийняло участь у семінарі-тренінгу на тему «Реалізація Закону України «Про громадські об’єднання».
10 грудня 2012 року в конференц-залі готелю «Козацький» міста Києва, відбувся навчальний семінар-тренінг на тему: «Реалізація Закону України «Про громадські об’єднання». У зазначеному семінарі приймав участь Голова Правління ГПО «Права людини» Віталій Дроботун.
Організаторами семінару-тренінгу виступили Державна реєстраційна служба України, Громадська рада при Укрдержреєстрі та Координатор проектів ОБСЄ в Україні.
На семінарі-тренінгу були розглянуті, зокрема, такі теми:
– Нові підходи у реалізації права на свободу об’єднання у громадські організації та громадські спілки. Утворення громадського об’єднання;
– Реєстрація та повідомлення про утворення громадського об’єднання;
– Повідомлення про зміни керівних органів, статуту, місцезнаходження громадського об’єднання, припинення громадського об’єднання;
– Правова допомога громадським організаціям та їх спілкам у виконанні прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про громадські об`єднання”.
22 березня 2012 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про громадські об’єднання». Вступає він у дію 1 січня 2013 року. Попередній Закон під назвою «Про об’єднання громадян» був прийнятий ще у 1992 році, він давав тільки «базові» основи для того, щоб створити громадську організацію та брати участь в її діяльності в Україні.
Як згодом виявилось, порівняно із законами інших європейських держав, Закон не давав можливості подальшого розвитку громадським організаціям в Україні, залучення нових учасників, роботи із населенням, пошуку і забезпечення коштів для стабільної роботи.
Рішення Європейського Суду з прав людини у справі Корецький проти України у квітні 2008 року стало ще одним «доказом», що цей Закон не тільки не створює умов для розвитку, але і порушує право на об’єднання.
Починаючи із 2000 року ініціювались та «вмирали» багато спроб прийняти закон. До 2011 року жодному із зареєстрованих у парламенті законопроектів так і не вдавалось бути прийнятими у першому читанні.
Протягом 2010-2012 років представники неурядових організацій та експерти працювали над тим, щоб був розроблений та прийнятий текст закону, що давав би нові можливості для розвитку. В новому Законі України «Про громадські об’єднання» частину із цих цілей вдалось досягнути, однак потрібен час для того, щоб громадське суспільство зробило свої висновки щодо ефективності даного Закону.