Новини Новини організації

Хронічна дискримінація 2 млн. українців  

За даними Міністерства соціальної політики станом на 1 січня 2017 року в Україні працевлаштовано всього 540 187 людей з інвалідністю. Від загальної кількості дорослого працездатного (віком від 18 до 60 років) населення з інвалідністю в 2 032 259 – це 26%.

Основними причинами низької зайнятості людей з інвалідністю є відсутність реально діючих норм законодавства, котрі б створювали рівні можливості до працевлаштування та стимулювали б їх зайнятість.

Україна взяла на себе зобов’язання в рамках Угоди про Асоціацію впровадити норми Директиви Ради № 2000/78/ЄС від 27.11.2000р., яка встановлює загальну систему рівного ставлення у сфері зайнятості та професійної діяльності, зокрема і по відношенню до осіб з інвалідністю.

Так згідно Плану імплементації Директиви Верховна рада має прийняти три законопроекти №5511(Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо трудових прав), №3501 (Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу) та №4578 (Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зайнятості осіб з інвалідністю), які передбачають посилення  антидискримінаційних норм відповідно до Європейських стандартів та розширюють можливості до працевлаштування працівників з інвалідністю.

Правозахисна організація «Права людини», впроваджує проект «Забезпечення особам з інвалідністю рівних можливостей для працевлаштування в контексті імплементації Угоди про Асоціацію – адвокація», який почав діяти з 22 січня 2018 року.

Мета проекту – забезпечення рівних можливостей до працевлаштування в контексті імплементації Угоди про Асоціацію Україна-ЄС шляхом розробки для органів влади практичних рішень дотримання Угоди в цій сфері, організації публічного діалогу, проведення інформаційної кампанії, представництво та лобіювання інтересів осіб з інвалідністю з метою отримання прав гарантованих законом.

Даний проект реалізовується за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.

В рамках проекту заплановані заходи з адвокації законопроектів №5511, №3501 та №4578  згідно Плану імплементації Директиви Ради 2000/78/ЄС. А саме:

  • зустрічі з представниками політичних фракцій задля постановки законопроектів на порядок денний;
  • участь в обговоренні та опрацюванні законопроектів, поправок та пропозицій до них на засіданнях комітетів ВРУ;
  • організація публічних заходів: обговорення, конференції, круглі столи, брифінги, для підтримки дискурсу навколо законопроектів;
  • створення та розповсюдження інформаційних матеріалів: відео, інфографіки, статті, та відомостей на підтримку законопроектів у ЗМІ.

Цей проект суттєво допоможе у вирішенні питань, пов’язаних з дискримінацією прав осіб з інвалідністю, в тому числі на працевлаштування. Зокрема шляхом стимулювання плану імплементації  Угоди про Асоціацію з ЄС та допоможе посилити діяльність робочої групи 2 «Свобода, юстиція, права людини» Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (УС ПГС) щодо боротьби з дискримінацією стосовно людей з інвалідністю в сфері працевлаштування.