Новини Новини організації

ГПО «Права людини» підписала Меморандум про співпрацю з центрами безоплатної правової допомоги

В Києві, 18 грудня 2017 року в приміщенні Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги директор центру Оксана Василяка та директори київських місцевих центрів з надання БВПД підписали меморандум про співпрацю з Віталієм Дроботуном, директором Громадської організації «Правозахисна організація «Права людини».

Віталій Дроботун вже мав попередню зустріч з представниками центрів безоплатної правової допомоги. Та під час зустрічі представники місцевих Центрів БВПД Сергій Бреус та Богдан Кушнір, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Василяка та директор ГПО «Права людини» Віталій Дроботун,  домовилися про подальшу ефективну та тісну співпрацю, обговорили умови, на яких відбуватиметься її подальший розвиток та прийняли рішення про підписання меморандуму про співпрацю.

Під час бесіди було вирішено максимально посилити доступ людей з інвалідністю до безоплатної правової допомоги. Тому інформування людей з інвалідністю про їх право на таку допомогу та створення належних умов доступу до такої допомоги стало предметом самого меморандуму про співпрацю. Учасники домовилися ініціювати приводи для спільних заходів, зокрема конференцій, семінарів, тренінгів, із залученням фахівців відповідної сфери діяльності та розробляти і розповсюджувати інформаційні матеріали щодо прав і соціальних гарантій, передбачених законодавством України, для людей з інвалідністю.

Для більш ефективної реалізації доступу до правової допомоги таким категоріям людей під час зустрічі була озвучена ініціатива про проведення право просвітницьких заходів, які спрямовані на попередження правових проблем населення, про співпрацю з вищими навчальними закладами і юридичними клініками, та що стосується безпосередньо співпраці з ГПО «Права людини», було домовлено створити можливості та умови для організації навчання для співробітників київських центрів у рамках реалізації проекту «Сприяння ефективному використанню права на доступ до правосуддя осіб з порушеннями психічного здоров’я та обмеженими інтелектуальними можливостями», який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Результатом даних перемовин стало підписання меморандуму про подальшу співпрацю. Таке співробітництво в галузі правозахисту допоможе підвищити ефективність роботи в галузі, та підвищити якість послуг з надання безоплатної вторинної правової допомоги, кому це необхідно.