Новини Новини організації

ГПО «Права людини» на V щорічній конференції аналітичних центрів

В Києві, 01 грудня в приміщенні бізнес центру «Парус» пройшов заключний день V щорічної конференції аналітичних центрів. Під час конференції експерти обговорювали ключові тенденції та виклики публічної політики в Україні та роль аналітичних інституцій у суспільних змінах та приділили увагу темі аналітичного супроводу про Асоціацію із Європейським союзом. Крім того під час конференції відбулася презентація другої хвилі проекту «Ініціатива з розвитку аналітичних центрів в Україні» (TTDI), який здійснюється під егідою Міжнародного фонду «Відродження». Адже в умовах децентралізації перед аналітичними центрами постало завдання тісніше працювати не лише з центральними, а й з місцевими органами влади. У регіонах з’явився реальний попит на аналітичні центри. Місцева влада потребує аналітичної підтримки для вироблення найкращих рішень для своєї громади.

Основні два питання, яким приділили увагу на другий день конференції це:

  1. Аналітичний супровід Угоди про Асоціацію із ЄС: який існує запит стейкхолдерів?
  2. Експертне обговорення аналітичного супроводу про Асоціацію
  • методологічні проблеми у супроводі угоди;
  • доступ до даних
  • співпраця зі стейкхолдерами
  • як ми можемо підтримати виконання Угоди

Під час конференції представники аналітичних центрів представляли свої дослідження та публікації в зазначеній галузі.

Громадську правозахисну організацію «Права людини» представив заступник директора Сергій Зубарський. Адже основним напрямом діяльності ГПО «Права людини» являється захист прав людей з інвалідністю шляхом аналізу діяльності та вироблення рекомендацій для державних органів влади.

Експерти ГПО «Права людини» підготували аналітичний звіт на тему «Практики роботи Міністерства соціальної політики України та державної служби зайнятості України у забезпеченні рівності доступу людей з інвалідністю у сфері працевлаштування», який буде презентовано 14 грудня 2017 року о 13.30 годині в приміщенні Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» під час круглого столу «Європейські стандарти працевлаштування для осіб з інвалідністю України: реалії та перспективи».

Аналітичний звіт підготовлено в рамках реалізації проекту «Забезпечення особам з інвалідністю рівних можливостей до працевлаштування в контексті імплементації Угоди про Асоціацію», за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» (http://www.irf.ua/programs/eu/civicsynergy/) під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.

Нагадаємо, що Правозахисна організація «Права людини» регулярно проводить аналітичні дослідження в різних сферах, які стосуються людей з інвалідністю.  Так експерти провели дослідження задля виявлення перешкод та бар’єрів на шляху до правосуддя осіб з порушеннями психічного здоров’я та обмеженими інтелектуальними можливостями в Україні. Аналітичний звіт: «Доступ до правосуддя осіб з порушеннями психічного здоров’я та обмеженими інтелектуальними можливостями в Україні» .