Аналітика Новини Новини організації

Аналітичний звіт: «Доступ до правосуддя осіб з порушеннями психічного здоров’я та обмеженими інтелектуальними можливостями в Україні»

Правозахисна організація «Права людини» підготувала аналітичний звіт, в якому есперти провели дослідження задля виявлення перешкод та бар’єрів на шляху до провосуддя осіб з порушеннями психічного здоров’я та обмеженими інтелектуальними можливостями в Україні». Даний звіт було презентовано під час круглого столу, який відбувся 8 листопада в приміщенні «Укрінформ».

Під доступом до правосуддя розуміється наявність у людей з порушеннями псизічного здоров’я та обмеженими інтелектуальними можливостями реальних фактичних можливостей у разі виникнення необхідності захистити свої права, свободи та законні інтереси у судовому порядку, реалізувати своє право на судовий захист, що включає можливість звернення до суду за відсутності будь-яких перешкод та обмежень, справедливий розгляд справи у розумний строк нупередженим судом.

Дане питання є вкрай актуальним в суспільстві. Адже біля 3% громадян мають обмежені інтелектуальні можливості. Такі люди є більш уразливими та не завжди мають можливість та відповідні засоби заявити про скоєні відносно них злочини та порушення.

Публікація аналітичного звіту «Доступ до правосуддя осіб з порушеннями психічного здоров’я та обмеженими інтелектуальними можливостями в Україні» була здійснена за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Проекту «Нове проавосуддя». Погляди авторів, викладені у виданні, не обов’язково відображають погляди Агетства США з міжнародного розвитку або урядку Сполучених Штатів Америки.

pdfАналітичний звіт: «Доступ до правосуддя осіб з порушеннями психічного здоров’я та обмеженими інтелектуальними можливостями в Україні»