Поради громадянину

Чи можна орендувати частину земельної ділянки

Відповідно до листа Держземагентства України  від 03.04.2013 р. № 5601/17/11-13, частина (частка) земельної ділянки не може бути об’єктом оренди землі, оскільки відповідно до ст. 3 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 р. № 161-XIV, об’єктом оренди є земельні ділянки, що перебувають у власності громадян, юридичних осіб, комунальній і державній власності.

Отже, укладання договору оренди землі можливе лише на земельну ділянку із зазначенням у ньому відомостей про об’єкт оренди (земельної ділянки) і, відповідно, усіх орендарів. Ця земельна ділянка внесена в Державний земельний Кадастр у чітко визначених межах.

                      ОФОРМЛЕННЯ ПРАВА ОРЕНДИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

Надати в оренду чи передати у власність (викуп) земельну ділянку для обслуговування вбудованого приміщення в нежитловій багатоповерховій будівлі неможливо, оскільки неможливо створити об’єкт земельних  відносин — земельну ділянку (виділити її частку), не порушуючи єдиного комплексу нерухомого майна — виділити приміщення будинку як окрему будівлю та надати йому окрему адресу, яка необхідна для визначення місця розташування земельної ділянки як складової поняття «земельна ділянка».

Проте на земельну ділянку може бути укладено договір оренди землі, у якому сторонами (орендарями) виступатимуть кілька осіб (множинність сторін). Нарахування орендної плати в цьому разі здійснюватиметься пропорційно тій частині площі будівлі, що перебуває у власності кожного співвласника.