Новини Новини організації

Чи мають особи з інвалідністю рівні можливості до працевлаштування?

ГПО «Права людини» прийняла участь в Конференція на тему: «Уряд і бізнес: чи є перспективи впровадження недискримінаційних норм на ринку праці?», яка відбулася 3 листопада в Києві в приміщенні НСК «Олімпійський».

Організаторами заходу виступили Бюро соціальних та політичних розробок Український Індекс корпоративної рівності за підтримки Європейського Союзу та Міжнародний фонд «Відродження».

Під час Конференції учасниками було оцінено перспективи впровадження в Україні шести недискримінаційних Директив Ради ЄС. В даних директивах йде мова про гендерно-рівний доступ українських громадян до праці та послуг.

Якщо заглянути в історію, то положення, щодо заборони дискримінації за статевою ознакою було введено ще до першої редакції Договору про заснування Європейської економічної спільноти, який було підписано в 1957 році. Це мало встановити уніфіковані правила гри між членами новоствореної спільноти, та являти собою головну перешкоду на шляху до отримання конкурентних переваг перед іншими державами-членами за рахунок встановлення меншої заробітної плати чи гірших умов праці для жінок.

Тому, для повноцінної інтеграції в Європейську спільноту, вирішення питання дискримінації являється вкрай важливим.

Ще частіше з проблемою дискримінації стикаються люди, що мають інвалідність. І саме це питання було розглянуте ГПО «Права людини» в рамках представленого проекту «Забезпечення особам з інвалідністю рівних можливостей до працевлаштування в контексті імплементації Угоди про Асоціацію», керівником якого являється директор ГПО «Права людини» Віталій Дроботун. Менеджер проекту Марко Скакун розповів, з якими саме проблемами зустрічаються люди з інвалідністю в Україні, та як їх вирішити.

Марко Скакун наголосив, що основна мета проекту – це забезпечення можливості до працевлаштування таких людей шляхом встановлення публічного діалогу та проведення широкомасштабної інформаційної кампанії.

Під час реалізації даного проекту ГПО «Права людини» планує посилити громадський дискурс навколо вказаної проблеми та, як результат, привести самі методики працевлаштування до відповідності з Європейськими шляхом розробки низки рекомендацій для Міністерства соціальної політики України та Державної служби зайнятості.

Під час конференції було сформульовано резолюцію, в яку внесли ряд рекомендацій, що допоможуть досягнути рівності та подолати прояви дискримінації у сфері реалізації соціально-економічних прав. Ці рекомендації в подальшому мають бути застосовані всіма зацікавленими сторонами.