Новини організації

Випереджати владу

Громадські організації на сучасному етапі перестали бути тільки “моніторами”, чи то пак спостерігачами за діями влади. Їхні завдання сьогодні куди ширші.  Одне з них – донесення до владних органів об`єктивної інформації про стан суспільства, його проблеми та потреби, а також розробка альтернатив політики задля майбутньої імплементації.

Потрібно зазначити, що адвокація не є синонімом лобіювання: якщо лобісти працюють над отриманням вигоди для їхніх клієнтів – переважно великих фінансово-промислових груп або ж окремих осіб, то процес адвокації передбачає пошук таких рішень та альтернатив, які зможуть задовольнити потреби максимальної кількості залучених до питання осіб. 14045286_885017624962530_1021739417_oІншими словами, адвокація – це “просування” консенсусу, рішень, які задовольняють основні зацікавлені групи, в нашому випадку – суспільні групи. Завдання громадських організацій – давати вирішення тих проблем, над якими влада лиш розпочала задумуватись, а не чекати допоки бюрократична машина розробить нереалістичні плани.

Громадська правозахисна організація “Права людини” давно працює над донесенням інтересів різних суспільних груп до владних кабінетів, але ця робота не була систематичною та потребує вдосконалення, в тому числі і розробки адвокаційної кампанії.

Саме ці питання піднімались 29 липня 2016 року на заході з підведення підсумків візиту Голови Правління Віталія Дроботуна в Польщу, також були обговорені перші кроки з розробки адвокаційної кампанії представниками ГПО “Права людини”, в якому взяли участь керівництво, члени організації та керівники відокремлених підрозділів.

14045337_885017621629197_1717822140_oГолова правління ГПО “Права людини” Віталій Дроботун представив напрацювання зроблені ним під час навчального візиту в Польщу, який відбувся в межах «Проекту зміцнення громадянського суспільства», що реалізується ІСАР «Єднання» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

“Українське громадянське суспільство впродовж тривалого часу було у застої, однак впродовж останніх років воно активно розвивається. Однак зараз важливим є те, щоб ми не “видумували велосипед”, а користувались тими кращими практиками, які вже інституалізувались на Заході і довели свою ефективність” – резюмував Дроботун. Дійсно, значна частина практик та підходів активно використовувались на Заході та продовжують використовуватись і українським громадським організаціям потрібно їх вивчати. Тим не менш, це не означає, що не можна пробувати нічого нового, оригінального, та бути ініціатором нових підходів.

Під час адвокаційного обговорення колектив організації вирішив зупинитись на найбільш досліджених сферах діяльності: захист прав та свобод осіб з інвалідністю, в тому числі у питанні архітектурної доступності, сприяння в реєстрації та функціонуванні нових громадських організацій, які опікуються людьми з інвалідністю.

20160729_152831
За підсумками обговорення, координатор проектів Сергій Зубарський взяв на себе обов’язки з розробки нового Статуту організації, який буде адаптований під вимоги часу та нових викликів, що постають перед організацією, відображатиме нову сучасну модель організації, з незалежним правлінням та дирекцією. Також були зроблені перші кроки з розробки адвокаційної кампанії, яка включає в себе закордонний досвід та спрямована на підвищення ефективності здійснення своїх функцій Комітетів забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури (надалі – Комітети доступності), створених в Київській області.

Метою кампанії є підвищення ефективності діяльності Комітетів доступності у відповідних містах та районних центрах Київської області, а в деяких випадках їх створення, удосконалення нормативно-правової бази, яка регулює їх діяльність, та інші дії, які спрямовані на забезпечення особам з інвалідністю доступу нарівні з іншими до фізичного оточення, до транспорту, до інформації та зв’язку, зокрема інформаційно-комунікаційних технологій і систем, а також до інших об’єктів і послуг, відкритих або таких, що надаються населенню, як у міських, так і в сільських районах Київської області.

 

 

ednannia_logousaid_logo

Проект зміцнення громадянського суспільства» реалізується ІСАР «Єднання» за підтримки USAID;