Новини організації

21-22 березня 2013 року у Києві відбулася міжнародна конференція «Посилення багатосторонньої співпраці та міжнародні механізми захисту прав людини»

Міжнародна конференція організована Програмою Розвитку ООН в Україні за підтримки Посольства Великобританії та Управління Верховного комісара ООН з прав людини. Участь у роботі конференції прийняв Голова Правління ГПО “Права людини” Віталій Дроботун.

Конференція зібрала понад 140 правозахисників, журналістів, представників уповноважених з прав людини та органів влади з 10 країн. Попри те, що конференція має регіональний фокус на країни СНД — зокрема представлені Російська Федерація, Білорусь, Узбекистан і Туркменістан — до обговорення долучилися делегати з Польщі, Швейцарії, Словаччини, Данії та Великобританії.

Метою конференції є аналіз ситуації та дослідження можливості співробітництва між зацікавленими сторонами у сфері дотримання  і захисту прав людини в Україні і країнах СНД.  Важливим акцентом у роботі конференції є формування механізмів ефективної взаємодії між активістами-правозахисниками та фахівцями медіа, а також пошук форматів співпраці, адже медіа не лише розповсюджують інформацію, а й впливають на формування громадянської позиції.

Учасниками конференції під час секції «Регіональні тенденції у сфері поширення та захисту прав людини: роль медіа та правозахисників», були Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська, Володимир Мостовий, Аркадій Бущенко, Григорій Шведов.

Валерія Лутковська наголосила на важливості ефективної взаємодії Офісу Уповноваженого з інститутами громадянського суспільства, адже таким чином не лише досягається ефект синергії, але й покращується робота Офісу Уповноваженого.

Декілька років тому був запущений новий механізм ООН для оцінки ситуації у сфері прав людини – Універсальний періодичний огляд (УПО). Даний інструмент дозволяє окремій державі збирати рекомендації інших держав-членів ООН щодо покращення ситуації у сфері прав людини, а також розглядати та переймати успішні напрацювання інших країн.

Незважаючи на те, що УПО є інструментом колегіального огляду (взаємного контролю країн-членів), ефективний захист прав людини через УПО можливий в повній мірі тільки за умов мобілізації ресурсів та участі національних правозахисних установ, місцевих організацій громадянського суспільства та журналістської спільноти.