ГПО «Права людини» в рамках проекту «Забезпечення особам з інвалідністю рівних можливостей до працевлаштування в контексті імплементації Угоди про асоціацію» підготувала відео, в якому викладені основні тези щодо виконання положень Угоди стосовно боротьби з дискримінацією.
1 вересня 2017 року після ратифікації Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула чинності. Статтями 420 та 424 Угоди про асоціацію визначено, що співробітництво у сфері політики зайнятості передбачає подолання дискримінації в усіх її формах та проявах.
Директива 2000/78/ЄС від 27 вересня 2000 року встановлює загальну систему рівного відношення у сфері зайнятості та професійної діяльності. Положення Директиви мають бути впроваджені в українське законодавство протягом 4 років з дати набрання чинності Угоди, тобто не пізніше 1 вересня 2021 року.
Директива передбачає недопущення дискримінації працівників під час відбору та прийому на роботу, просуванні по службі, умов роботи, оплати праці, звільнення.
В ЄС середній показник зайнятості осіб з інвалідністю складає 38%. В Україні цей показник складає 26,2%.
Результатом виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС буде зменшення безробіття серед осіб з інвалідністю, і як наслідок, зниження рівня бідності і зростання економічного добробуту в Україні. Люди з інвалідністю отримають можливість реалізовувати свій професійний потенціал та стати реальними учасниками соціальних процесів у рідній країні. Полегшення повсякденних умов життя людей з інвалідністю в результаті адаптації міських інфраструктур під їх потреби сприятиме реалізації трудових прав.
Проект реалізовується за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Зміст цих публікацій є виключною відповідальністю ГПО «Права людини» і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».