Аналітика Новини

В Україні чисельність непрацевлаштованих осіб з інвалідністю II групи близько 80%

За даними Мінсоцполітики, станом на 01.01.2018 р. в Україні на державному обліку перебувало майже 900 тисяч осіб з інвалідністю II групи працездатного віку. З них частка працюючих осіб становить близько 20%.  Це майже в 3 рази більше, ніж серед осіб з I групою інвалідності, проте в 1,5 рази менше ніж серед осіб з  III групою інвалідності. В гендерному розрізі близько 53% працевлаштованих осіб з II групою інвалідності становлять чоловіки і понад 47% – жінки.

Характерною особливістю для працевлаштування осіб з II групою інвалідності, на відміну від I групи, є те, що розумне пристосування робочого місця в більшості випадків не потребуватиме додаткових фінансових затрат роботодавця. Воно може обмежитися незначними змінами в організації праці, зміною графіків чи додатковими перервами для медичних процедур.

Інформаційний матеріал був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Зміст цієї статті є виключною відповідальністю Правозахисної організації «Права людини» і необов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».