Новини Новини суспільства

У ВАСУ збережено безперешкодний доступ для осіб з обмеженими можливостями до приміщення суду

Відомий адвокат пан Ростислав Кравець (RostyslavKravets) виклав у соціальній мережі пост про те, що у Вищому адміністративному суді України для осіб на інвалідних візках «фізично закрили доступ до приміщення». Такий висновок адвокат зробив, побачивши нові повноростові турнікети, які цими днями встановлюють у ВАСУ.

Враховуючи важливість даного питання та негативні настрої, що цілком справедливо спричинила ця заява у професійному середовищі, повідомляємо, що у Вищому адміністративному суді України збережено безперешкодний доступ осіб з обмеженими можливостями до приміщення.

У ВАСУ дійсно наразі тривають роботи зі встановлення повноростових турнікетів на під’їздах №1 та №2, що здійснюється з метою підвищення рівня безпеки Вищого адмінсуду на підставі звернення Управління державної охорони України, яке відповідає за державну охорону будівлі суду.

Разом з тим, питання доступу до приміщення Вищого адміністративного суду України осіб з обмеженими можливостями враховано адміністрацією суду, при цьому такий доступ буде забезпечено на більш якісному рівні, ніж це було у ВАСУ раніше.

Так, у холі першого під’їзду заплановано облаштування широких дверей, через які особи з обмеженими можливостями або відвідувачі суду з дітьми у дитячих візочках зможуть безперешкодно і комфортно дістатись безпосередньо до залів судових засідань. Термін остаточного виконання робіт у холі під’їзду №1 Вищого адміністративного суду України становить близько десяти днів. У разі необхідності проходу особи з обмеженими можливостями на інвалідному візку в приміщення ВАСУ до завершення ремонтних робіт, це питання буде вирішено в інший спосіб із залученням працівників охорони та служби судових розпорядників.

Запевняємо, що інвалідний візок ніколи не був і не буде перешкодою для потрапляння людини до приміщення Вищого адміністративного суду України. Керівництво суду завжди докладає максимум зусиль для доступності, у тому числі й фізичної, громадян до правосуддя.

Ми розуміємо обурення пана Р.Кравця, але закликаємо не робити поспішних висновків і перед тим, як оприлюднювати такі різкі заяви, цікавитися правдивими відомостями у першоджерела.

Джерело: http://www.vasu.gov.ua/123840/