Поради громадянину

Порядок сплати штрафів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху

На сьогоднішній день є актуальним питанням – як сплатити штрафні санкції за порушення ПДР? Актуальність питання полягає не в самій процедурі сплати, а в тому, як сплативши штраф, уникнути відвідування підрозділу ДАІ, або спілкування (в подальшому) з державним виконавцем?

Відповідно до ст. 307 Кодексу про адміністративні правопорушення, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

Відповідно до ст. 308 Кодексу про адміністративні правопорушення, у разі несплати правопорушником штрафу у строк 15 діб, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

– подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті Кодексу;

– витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Державтоінспекцією Одеської області реалізовано електронну систему, за допомогою якої в автоматичному режимі отримується інформація про здійснені платежі за накладеними штрафами. Інформація про сплати на протязі 1-3 діб надходять до електронної бази ДАІ. Якщо сплата проведена в установі, яка не працює в електронній системі, інформація до ДАІ не надходить. В такому випадку, необхідно надати квитанцію про сплату штрафу до регіонального підрозділу ДАІ (за місцем мешкання).

Як сплатити штраф?

Варіант 1.

Сплатити штраф в будь-якій банківській установі. Квитанцію про сплату надати до підрозділу ДАІ за місцем мешкання.

Варіант 2.

Сплатити штраф в банківській установі, яка працює в працює в електронній системі. Підтвердження про сплату надійде до ДАІ на протязі 1-3 діб.

При здійсненні платежу, інформація, яка вноситься касиром повнинна повністю відповідати інформації, яка міститься в отриманій постанові.

А саме:

– серія постанови

– номер постанови

– дата винесення постанови

– прізвище, ім’я, по батькові

– адреса

– сума сплаченого штрафу

За умови дотримання формату даних, підтвердження про сплату надійде до ДАІ в автоматичному режимі.