Поради вимушеному переселенцю

Паспортні послуги для громадян, які проживають (зареєстровані) на території кримського півострова

Територіальні підрозділи ДМС обслуговують з паспортних питань громадян, які зареєстровані в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, за місцем звернення на всій території України. Зокрема, мова йде про:

  • оформлення паспорта громадянина України по досягненню 16-річного віку;
  • відновлення втраченого паспорта громадянина України;
  • вклеювання фотографій до паспорта громадянина України по досягненню 25- та 45-ти річного віку;
  • заміну паспорта громадянина України у зв’язку зі зміною прізвища та з інших причин;
  • оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
  • оформлення проїзного документа дитини;
  • реєстрацію місця проживання та місця перебування.

Кримчани, які змушені залишити півострів можуть отримати перелічені паспортні послуги у найближчому підрозділі ДМС України за місцем прибуття.

Кримчани, які проживають на території півострова можуть звертатися до спеціально визначеного підрозділу міграційної служби за адресою: Херсонська область, Новотроїцький район, с.м.т. Новотроїцьке, вул. Чапаєва, 8, (1 поверх), або до іншого зручного підрозділу у Херсонській області.

Щодо реєстрації місця проживання/місця перебування

Кримчани, які залишають півострів та прибувають до материкової частини, можуть за їх бажанням зареєструвати місце проживання або місце перебування за місцем прибуття – у родичів, друзів, знайомих або в закладах, якими забезпечують переселенців місцеві адміністрації.

Для реєстрації місця проживання їхати до Криму та “виписуватись” не потрібно. Зняття з реєстрації та реєстрація за новим місцем проживання відбувається одночасно у найближчому підрозділі міграційної служби за місцем прибуття.

Щодо видачі закордонних паспортів, документи на які подавалися на території Кримського півострова

Закордонні паспорти, заяви на оформлення яких подавалися раніше у підрозділах ДМС, розташованих на території Кримського півострова, не можуть бути доставлені до Криму, а тому видаються в Управлінні ДМС України в Херсонській області (м. Херсон, вул. Перекопська, 168).

Перевірити стан оформлення паспорта для виїзду за кордон у режимі он-лайн можна на сайті Державного центра персоналізації документів.